Drżenia mięśni, pieczenie uda - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Drżenia mięśni, pieczenie uda

Proszę o odpowiedź.
Mniej więcej 2 miesiące temu pojawiły się u mnie problemy z nogami. Włożyłam za ciasne dżinsy, biegłam do pierwszego lepszego sklepu żeby kupić luźniejsze ubranie, bo paliły mnie całe nogi. Przeszło od razu jak tylko zmieniłam ubranie. jednak od tamtego czasu mam poważne problemy. Na początku piekła mnie powierzchnia boczna uda, byłam u neurologa, stwierdził, że mam naruszony nerw boczny uda, dostałam serię zastrzyków z wit B i lek Neurolipion. Dolegliwości ustąpiły, Jednak w ślad za tym, zaczęły mi niemożliwie dokuczać łydki, czuję w nich "bulgotanie" uczucie jakby skakały w nich pęcherzyki, takie migotanie, co jest widoczne gołym okiem na mięśniu łydki, a na skórze w okolicach piszczeli uczucie tak jak w dzieciństwie po "poparzeniu pokrzywą".
Sypiam normalnie, mam tyle samo energii co zwykle, badania podstawowe i OB idealne, RTG kręgosłupa idealne. Nastraszono mnie wśród znajomych, że to są wczesne objawy stwardnienia rozsianego, jestem przerażona i coraz gorzej przez to funkcjonuję. Mój tryb życia jest raczej mało intensywny jeśli chodzi o ćwiczenia, mam też lekką nadwagę.
Przyznaję, że od kilku lat borykam się z nerwicą, już sama nie wiem czy to hipochondria, faktem jest, że co rusz "dotyczy" mnie jakaś choroba. Ale tym razem jestem przerażona nie na żarty... Już mam wrażenie, że drętwieje mi twarz, że boli każda kość...jestem mamą maluszka i przeraża mnie myśl, że mogę zachorować na tak straszną chorobę.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.Pani Cleverka,

Opisywane objawy bywają spotykane u osób z nerwicą hipochondryczną, a zwłaszcza, gdy dotyczy ona osoby o "puszystej" konstytucji ciała. Chcąc jednak, przed badaniem neurologicznym, przewidzieć w oparciu o przekazane informacje, jaka może być przyczyna tych zaburzeń, nasuwa się mi myśl, że poza mało wiarygodnym podejrzewaniem stwardnienia rozsianego, zakładać by należało zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ( wapń, magnez, potas ). Na pewno nie zaszkodziłoby Pani uzupełnianie poziomu magnezu, np. preparatem bez recepty MagneB6 1 x 1 tabl. Inną nie wykluczoną ewentualnością wydaje się móc być do sprawdzenia przez specjalistę angiologa - prawidłowe funkcjonowanie zastawek żylnych w kończynach dolnych.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia od wizyty u Pani Lekarza Rodzinnego,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31