Dziwne przeskakiwanie w krtani - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Dziwne przeskakiwanie w krtani

Dzień dobry. Od ponad trzech m-cy borykam się z problemem, który jak mi się zaczyna wydawać pogarsza się. Podczas przełykania czegokolwiek słyszę i czuję "przeskakiwanie" czegoś po prawej stronie "jabłka adama". Dodam, że od niedawna mam dziwne bóle w okolicach żuchwy, podgardla, i pod uchem. Dwukrotnie odwiedziłem lekarza rodzinnego, ale nie stwierdził on nic co mogłoby mnie niepokoić. Teraz czekam na wizytę u specjalisty, ale nie mogę pozbyć się uczucia że w moim organiźmie dzieje się coś bardzo złego. Podejrzewam nowotwór. Niedawno rzuciłem palenie, badania krwi w listopadzie w normie (podwyższony poziom LFT), OB 2. Czy to możliwe żeby to był rak krtani?
Do sierpnia ub. roku brałem Minocyclin przez 15 m-cy. Po sierpniowych badaniach krwi lekarz kazał natychmiast odstawić ten lek z powodu 3-krotnie przewyższających normę poziomów LFT. Po wizycie u specjalisty stwierdził on że podejrzewa chorobę Wilsona. Czekam obecnie na wyniki badań krwi i moczu. Od lutego ub. roku borykam się z mniejszym bądź większym refluksem żołądkowym.
Czy te wszystkie schorzenia mogły spowodować raka krtani bądź przełyku? Jakie dodatkowe badania powinienem zrobić. Nadmienię że mieszkam w UK i terminy przyjęcia u specjalisty są długie, dlatego zdecydowałem się na zapytanie online..
Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

Refluks może powodować zapalne choroby krtani,np. ziarniniak. Nie ma Pan raka, nic na to nie wskazuje ale potrzebne jest ENDOSKOPOWE BADANIE KRTANI najlepiej u foniatry [to taki specj. od chorób krtani. W UK jest najgorsza socjalistyczna służba zdrowia Jak już to trzeba postarać sie o badanie w Klinice Uniwersyteckiej Laryngologicznej. Nie wiem gdzie Pan mieszka w jakim mieście, wtedy bym coś poradził.

dr med Z. Św.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22