Dziwne zgrubienie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Dziwne zgrubienie

Witam!
Nurtuje mnie Panie Doktorze jedna rzecz. A mianowicie zauważyłam ostatnio u siebie (ok. 2 miesięcy temu) dziwne zgrubienie zlokalizowane wzdłuż lewego biodra. Ma ono kształt elipsy, nie jest wyczuwalne gołym okiem a jedynie przez dotyk. Delikatnie uciskając brzuch w tym miejscu. Dodam jeszcze, że nie zawsze można to wyczuć. Opisywana przeze mnie dolegliwość powoduje lekki ból. Nie przeszkadza on w wykonywaniu codziennych czynności ale powoduje pewien dyskomfort. Ból ten nie nasila się przy dotykaniu. Nie jest to raczej problem ginekologiczny. Podejrzewając, że może tak być odwiedziłam moją panią doktor, miałam robione usg i okazało się, że wszystko jest w porządku. Od tego czasu biorę jeszcze tabletki YAZ (ale zaznaczam, że problem pojawił się już wcześniej). Przyznam, że niepokoi mnie to i co chwile dotykam tego miejsca. Problemów z jelitami raczej nigdy nie miałam. Wiem, że ciężko stwierdzić co to może być tak bez badania ale jednak proszę o odpowiedź. Bardzo mi na tym zależy. Ten problem naprawdę bardzo mnie niepokoi. Chciałabym wiedzieć, co to może być i czy jest to groźne? Boję się o to, ze może to być jakiś guz... i z tego powodu odwlekałam też wizytę u lekarza. Wiem, że i tak będę musiała pójść ale nie jest łatwo znaleźć na to czas w okresie przedświątecznym. Bardzo proszę o szybką odpowiedź... Czy to może być rak? I po prostu co to może być... Z góry dziękuję i życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
Pozdrawiam.
Olka

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panią,
słusznie Pani przypuszcza, że przyczyny podobnej zmiany nie da się rozpoznać po tak ogólnym opisie, do tego jeszcze trudnym do zlokalizowania. Pisze Pani o wyczuwalnej zmianie w obrębie lewego biodra a jednocześnie, że zmiana ta jest wyczuwalna kiedy uciska się brzuch. Myślę, że wzmianka o biodrze jest pomyłką.
Niezależnie od dokładniejszej lokalizacji charakter opisywanej przez Pania zmiany najlepiej potrafi określić doświadczony chirurg w trakcie konsultacji. A jeśli będzie miał wątpliwości, to skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24