Dziwny ból głowy z tyłu z prawej strony - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Dziwny ból głowy z tyłu z prawej strony

Pytanie dotyczy: ból głowy


Witam, mam taki problem z tym ze od jakiegoś czasu pojawił się u mnie ból głowy z tylu po prawej stronie. nie jest to normalny ból tylko taki jak by mi ktoś przypiął klamerkę do głowy i cały czas ją czuje. ostatni raz miałem taki ból 2 tygodnie temu i trwał on przez cały tydzień akurat gdy pracowałem na nocna zmianę, później po tej zmianie przez 2 tygodnie w ogóle nie było bólu a wczoraj znów kiedy przyszły nocne zmiany przyszedł tez ból.W czasie trwania bólu moje serce tez szybciej bije co jakiś czas i tez czuje się słabiej,czuje tez promieniowanie w sumie to jest promieniowanie bólu, mieszkam w Anglii i bylem dziś u lekarza który pomacał rekami miejsce w którym występuje ból i stwierdził ze skoro nic nie wyczul rekami to nic mi nie dolega, sprawdził tez cisnenie które było lekko wyższe i zapisał mnie na ekg i na kolejne sprawdzenia cisnienia i to tyle a ja nie wiem co robić bo dla mnie taki ból nie jest normalny i nigdy wcześniej nie miałem tego dodam jeszcze ze pale papierosy które chce rzucić jak najszybciej....pisze do Pana z myślą ze może mi Pan podpowie co zrobić albo gdzie się udać chciałbym zrobić sobie wszystkie badania gdyż nie chciał bym aby mi się coś stało lub tez będzie za późno...Przepraszam za błędy w pisowni i mam wielka nadzieje ze tekst ten będzie choć trochę zrozumiały i czekam pilnie na odpowiedz

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Krystianie,

Opisany przez Pana rodzaj bólu głowy może mieć wiele różnych przyczyn. Fakt stwierdzenia u Pana podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi może być jedną z możliwych przyczyn. Oczywistą przyczyną nadciśnienia jest palenie papierosów. Są dodatkowe inne przyczyny nadciśnienia w tak młodym wieku, jak np. nadmiar soli kuchennej w pożywieniu. U każdego człowieka, który pali papierosy najwłaściwszą decyzją skutkującą ogólnym poprawieniem stanu zdrowia jest jak najpilniejsze całkowite zaprzestanie ich palenia.
Inną często spotykaną przyczyną wspomnianego rodzaju bólu głowy może być patologia szyjnego odcinka kręgosłupa. Trochę fantazjując rozważam, że osoba wykonująca pracę w nocy, której charakter pracy na to zezwala - ma prawo zdrzemnąć się chwilkę, a wtedy głowa, nie mając właściwego podparcia, przechyla się na tyle mocno, że może dojść do podrażnienia nerwów podpotylicznych, co właśnie bywa przyczyną tego rodzaju bólów głowy.
Konieczna diagnostyka w celu ustalenia ostatecznego rozpoznania powinna rozpocząć się od konsultacji u neurologa, który powinien przeprowadzić wywiad lekarski i badanie fizykalne, po czym ma prawo ustalić jakie badania dodatkowe należy wykonać. Takie postępowanie jest najrozsądniejsze i najtańsze. Wszelkie badania radiologiczne, laboratoryjne, psychologiczne wymagają pierwotnego doboru w oparciu o stwierdzenia z wstępnego specjalistycznego badania lekarskiego.
Organizacja ogólnodostępnej, publicznej służby zdrowia w UK słynnie z maksymalnej ekonomizacji usług, tj. uzyskiwania przy minimum wydatków państwa - maksimum wysokich wskaźników zdrowotnych, którymi szczycą się następnie politycy reprezentujący określone partie.
Nie wiem, czy warto, aby przekonywał się Pan jako pacjent, co to znaczy z punktu widzenia skuteczności leczenia, mając też do wyboru potencjalnie skorzystanie z usług medycznych w swojej ojczyźnie.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24