Dzwięk płynącej krwi, szarpanych strun - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Dzwięk płynącej krwi, szarpanych strun

5 mies temu niosłam na plecach bardzo ciężką siatkę, która następnie nieumiejętnie opuściłam z pleców, przełamując się.
Pojawił się ból w prawej górnej części pleców, który wyleczyłam maściami, Movalisem i plastrami Ketonalem po kilku tygodniach. Równolegle wystapił objaw - głos jakby zepsutego alarmu w potylicznej częsci głowy / w szyji? /
Neurolog, chirurg, ortopeda, lakarz rehabilitant - w Koszalinie ocenili kręgosłup szyjny jako bardzo zły, mogący być przyczyną dolegliwości.
Byłam 13 dni w Klinice w Krojantach.
Intensywna fizykoterapia nie pomogła- wzmogły się objawy choroby.
Nie pomaga terapia Perazinem / od psychiatry/

Na dzień dzisiejszy objawy to piszczenie, gwizd, huk, dzwięk płynącego płynu - krwi?, pulsujące drżenie w górnej/ szyjnej raczej / części klatki piersiowej, dające pulsujący rezonans do lewej stopy, drętwienie, mrowienie lewej nogi / zew. strona łydki / a ostatnio czasem i prawej Drętwieje też ręka lewa / wierz dłoni i czasem zewnętrzna strona przedramienia i okolice za łokciem / a i czasem prawa/

Marnieję - schudłam przez 5 mies. ok 8 kg. Badania inne / głowy, klatki piersiowej, tętnic szyjnych, ginekolog, endokrynolog, laryngolog, krew - ok/.Objawy narastają...ciężko mi przeżyć każda godzinę. Zasypiam wyłącznie po środkach nasennych/ sanval, melatonina /.
Pomagało mi na początku zachorowania - na 6 godz lekarstwo Tetraratio, ale lekarz kazał odstawić po 3 tyg.
Objawy udawało mi się odcinać, przy pewnych pozycjach kręgosłupa i szyji na ok. 1 h, ale teraz mi się to już coraz rzadziej udaje / są to pozycje dość karkołomne/

W Krojantach miałam wyciąg Sandersa na odcinek szyjny i po pierwszym odcieło mi wszystkie objawy na około godzinę, po następnych 2 - ściszało objawy na kilkadziesiąt minut

Chirurg przepisywał mi Wit B 12 i Cocaboxylasum w zastrzykach / obniżenie objawów na ok. 2-3 h/, finalnie brak efektów.

Nie służy mi :
Gorące okłady na kręgosłup
Masaże
Zabiegi elektryczne
Gimnastyka
Ruch górnej części klatki piersiowej/ pływanie, sprzątanie, jazda samochodem, pociągiem, - wzmożenie objawów/,
Sytuacja jest tragiczna, gorsza każdego dnia. Wiem już że jestem nietypowym przypadkiem.
Proszę o pomoc.
Badania - kręgosłup szyjny z kontrastem i angio :zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencją do kifozy. Obniżenie i dehydratacja krażków międzykręgowych c5-c7 z obecnością niewielkich otoczonych osteofitami wypuklin uciskających worek oponowy. z następwym ograniczeniem rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego/Wymiar przednio- tylny kanału kręgowego na tych poziomach zmniejszony do ok 8 mm.Zaznaczone przewężenie otworów międzykręgowych C5- C7 po stronie lewej. Poza tym kręgosłup szyjny w badaniu RM bez istotnych zmian. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych.Tętnice kręgowe asymetryczne- prawa nieco cieńsza od lewej/ prawdopodobnie odmiana rozwojowa/.Lewa tętnica kręgowa na poziomie stwierdzonych zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym / C5-C7/ nieco ugięta i nieco przewężona, z zachowaniem przepływu. Poza tym tętnice szyjne i kręgowe bez istotnych zmian.
Badanie RTG kręgosłupa szyjnego projekcja boczna oraz w max. przodopochyleniu:
Zwężenie przestrzeni międzykregowych C5/C6/C7 z osteoiftycznym zniekształceniem krawędzi sąsiadujących trzonów.Poza tym kręgosłup szyjny na wykonanych zdjęciach bocznych bez istotnych zmian.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Cierpi Pani na dolegliwości bólowe i parestezje spowodowane stenozą kanału kręgowego w odcinku szyjnym oraz na halucynoidy akustyczne wywołane zaburzonym przepływem przez tętnice kręgowe.
Wydaje sie, że należy skonsultować się z neurochirurgiem, aby rozważyć operacyjne leczenie kręgosłupa szyjnego. Poza tym nadzór lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej mógłby umożliwić dobór odpowienich metod fizjoterapii po przeciążeniu zwyrodniałego już wcześniej szyjnego odcnika Pani kręgosłupa. Można próbować wspomóc się spaniem na poduszce ortopedycznej oraz maksymalnie 2-3 godzinnym dziennie stosowaniem w trakcie większej aktywności - kołnierza szyjnego Schanza.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29