Endoproteza stawu biodrowego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Endoproteza stawu biodrowego

Pytanie dotyczy: staw biodrowy, biodro, endoproteza, ciąża, przeciwskazania


Witam
Mam 30 lat mieszkam w trójmieście jestem po 4 operacjach bioder jestem na tabletkach przeciwbolowych bo bez nich prawie nie funkcjonuje ból jest okropny moj ostatni opis zdjecia rtg to... obustronne wrodzone zwichniecie stawow biodrowych i stan po obustronnej jalowej martwicy glowy kosci udowej. obustronnie szyjka kosci udowych skrocona. glowa kosci udowej lewej zdeformowana ze sklerotyczno - torbielowata przebudowa, z cechami podwichniecia ku gorze. panewka ze sklerotyczna przebudowa, slabo wyksztalcona, stroma. Glowa kosci udowej prawej znieksztalcona.... Zastanawiam sie nad endoproteza ale opinie co do operacji lekarzy u ktorych sie konsultowalam sa rozne jedni sa za inni przeciw chcialabym sie dowiedziec ktorego z lekarzy w trojmiescie Państwo mogli by polecic jaki szpital etc, a i jeszcze jedno czy po wstawieniu endoprotezy jest mozliwa ciaza itp?

za wszelkie informacje z gory dziekuje Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Szanowna Pani,
Pani problem jest rzeczywiście bardzo skomplikowany. Sądzę, ze w pierwszym rzędzie trzeba rozpocząć od poprawy komfortu Pani funkcjonowania poprzez zmniejszenie dolegliwosci bólowych. Jestem przekonany, że nie uda się tego osiągnąć za pomocą leków. Domyślam się, że próbowała Pani korzystać z wielu różnych metod leczenia.

Na wstępie jednak polecałbym Pani próbę leczenia akupunkturą i polem magnetycznym. Natomiast po zmniejszeniu dolegliwości bólowych należałoby zastanowic sie nad programem ćwiczeń rehabilitacyjnych, czy ew. nad celowością, a może nawet koniecznoscią endoprotez. Istotny jest takze sposób Pani odżywiania się i leczenie wzmacniające tkankę kostną.
Prawidłowo funkcjonujące endoprotezy nie powinny stanowić przeciwwskazania do ciąży.
Gdyby Pani zdecydowała się na leczenie akupunkturą w Trójmieście, proponuję Pani Doktora Andrzeja Frydrychowskiego, znanego specjalistę akupunktury, którego namiary znajdzie Pani w internecie.
Serdecznie pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania trudnych Pani problemów

Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24