Fale uderzeniowe przy zwichnięciu biodra - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Fale uderzeniowe przy zwichnięciu biodra

Pytanie dotyczy: zwichnięcie biodra, zwichnięte biodro


Witam. Miałem zwichnięty staw biodrowy, nastawiany zewnętrznie, 6 tygodni na wyciągu. Od zabiegu minęły 4 miesiące. Mimo tego nadal odczywam ból w okolicach stawu przy ruszaniu nogą. Szczególnie gdy wymaga to większego zakresu ruchu w stawie. Czy to normalne po takim czasie? Co może być przyczyną? Jak sobie z tym radzić? Czy zabieg tzw. falą uderzeniową mógłby tutaj coś pomóc? Czy w ogóle można tego próbować bez obaw o pogorszenie stanu? Bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Michale,
zwichnięcie stawu biodrowego to poważny uraz. Szkoda, że nie podaje Pan bliższych okoliczności tego urazu. Na ich podstawie możliwe byłoby określenie istnienia czynników predysponujących do tego zwichnięcia. Po tak poważnym urazie dolegliwości z reguły utrzymują się co najmniej przez wiele miesięcy.
Najwłaściwszym leczenie powinna być systematyczna i długotrwała rehabilitacja ruchowa wg precyzyjnie opracowanego programu a o tym nie wspomina Pan ani słowa. Z leczeniem falą uderzeniową nie mam doświadczenia. Nawet jeśli jest to metoda naprawdę skuteczna i bezpieczna, to może być jedynie pomocniczą metodą leczenia bólu i nie zastąpi rehabilitacji o znaczne ważniejszym znaczeniu zdrowotnym. Podane przez Pana informacje świadczą nie najlepiej o stanie Pana układu mięśniowego. Nie wykluczam możliwości maszynowego wspomagania leczenia, ale jednocześnie przestrzegam przed przecenianiem jego rezultatów. Dotychczasowe informacje na temat fali uderzeniowej nadmiarem optymizmu przemawiają raczej za podejściem marketingowym niż rehabilitacyjnym.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52