Fibromalgia - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Fibromalgia

Witam.Od lat mam jakieś problemy z nogami Stale jak nie opuchniete to siniały,lecz od wiosy zeszłego roku ból był niesamowity do tego opuchlizna zwłaszcza po wewnetrzej stronie stop jakby krwiak i okropny ból ścięgien z tyłu stopy Po pobycie w szpitalu lekarz stwierdził reaktywne zapalenie stawów,ponieaz na usg wykazało,ze mam niewielkie wysięki w stawach stóp,kolan i rąk do tego jakaś nie wielka torbiel pod kolanem,poza tym wszystkie wyniki badań są dobre, lecz po miesięcznej kuracji salazopiryną stwierził,ze mam fibromalgie i zebym poszla do psychiatry bo jestem zdrowa a chorobę mam urojonąi pewnie to badanie usg to pani doktor wykoująca przesadziła z wynikiem Poczytałam o tej fibromalgii i własciwie nie cierpię na jakieś dziwne objawy jakie tam występują oprócz tej bolesności nóg i czasami kolan i zima palce rąk Proszę o pomoc,co mam zrobić,czy faktycznie sobie uroiłam te bóle i co mam zrobić żeby ustać w pracy 8 godzin jak nie mogę nawet trzech?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Balbino,
objawy, które Pani opisuje mogą przemawiać za fibromialgią. Jest to ostatnio dosyć częste schorzenie, dające się jednak leczyć, a przez jakiego specjalistę, to zależy od dominujących objawów.

Fibromialgia jest schorzeniem z pogranicza nerwicy i reumatyzmu mięśniowego. Najczęściej leczona jest farmakologicznie przez lekarzy rodzinnych, albo przez reumatologów i psychiatrów lub przez psychologów. Jednak najskuteczniejszymi metodami leczenia tego schorzenia jest psychoterapia, albo autopsychoterapia połączona z rehabilitacją. Jeśli to leczenie nie daje istotnej poprawy, wtedy warto spróbować akupunktury, często w tym schorzeniu skutecznej, ale trudno dostępnej w formie bezpłatnej.

Serdecznie Panią pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum