Gęsta krew - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Gęsta krew

Witam serdeczne panie doktorze!
Moje pytanie dotyczy tego czy mogę mieć za gęstą krew.Otóż podczas ostatniego pobierania krwi pielęgniarka zasugerowała mi, że mogę mieć gęstą krew,bo jak zwykle był problem z pobraniem (nie leci i już).Przyszłam do domu i przeczytałam artykuł o problemach związanych z za gęstą krwią.Od lat mam słaby puls(40-60 max)do niedawna miałam również niskie ciśnienie (od około dwóch lat mam nadciśnienie spowodowane ciągłym stresem) zimne dłonie, bardzo silne bóle głowy, niewyjaśnione zawroty głowy(moja lekarz rodzinna mówi, że to sprawa aury)męczę się dość szybko, mam podwyższony cholesterol (mimo, że bardzo zdrowo się odżywiam)niemiarowa praca serca.I właśnie nie wiem czy dobrze interpretuję moje przypadłości i ewentualnie czy powinnam zrobić badania w tym kierunku.Pozdrawiam i góry serdecznie dziękuję Elżbieta

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Elżbieto,
choć opinia pielęgniarki na podstawie oceny krwawienia przy pobieraniu krwi nie jest miarodajna, proponuję aby przy okazji najbliższego, okresowego badania kwi poprosić także o przebadanie układu krzepliwości.
Objawy kliniczne, które Pani opisuje przemawiają za dystonią neurowegetatywną, która nieźle leczy się różnymi metodami psychoterapii, zwiększoną aktywnością fizyczną i ogólnie higienicznym stylem życia. W tak przypadkach najczęściej najpierw pojawia się obniżone ciśnienie krwi, które po paru latach przechodzi w nadciśnienie. Za podwyższony poziom cholesterolu odpowiada wiele czynników, takich jak jakość żywienia, stan psychiczny ale także i aktywność ruchowa. Aby wiedzieć coś więcej na ten temat i na temat zdrowego żywienia, proponuję lekturę książki Christiana B. Allana pt "Życie bez chleba".

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29