Guzki w nodze, ból biodra - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Guzki w nodze, ból biodra

Pytanie dotyczy: ból, biodro, guzki


Witam
moje dolegliwości zaczęły się, gdy jakś miesiąc temu na nodze ( przednia część goleni) wyczułam guzka o szerokości ok 3 cm, niskiego, miękkiego.Oczywiście zaczęłam go uciskać i jakby pod nim wyczułam dwa małe guzki, twarde ale lekko ruchome. Pózniej zaczęłam w tej okolicy wyczuwać kolejne, o średnicy ok 0.5cm, jedne bardziej miękkie i ruchome, inne twardsze. Jest ich ok 7. Byłam u lekarza. Jedna pani powiedziała, że wg niej to pozostałości po uderzeniach z dzieciństwa. Druga, że ten duży guzek to rozlany tłuszczak a te mniejsze to też tluszczaki lub guzki po uderzeniach, bo ten obszar jest podatny na uderzenia szczególnie w dzieciństwie. Guzki nie są widoczne. Jedynie patrząc pod swiatło widać uniesienie skóry na obszarze gdzie sa te guzki wyczuwalne. Moja ciocia masażystka masowała mi te nogę i uznała, że to tłuszczaki. Ale ja nie jestem przekonana. Mam skierowanie na rtg aby zobaczyć, czy jest to coś na kości czy w tkance podskórnej. Jednakże na rtg mogę iść po 11.09 jak wrócę do Polski.
Czuję się dodatkowo zaniepokojona, bo od 2 dni czuję w plecach ból. Jest on po prawej stronie, między lędzwiami a okolica krzyżową. Jest taki kłujacy, trochę rwący. Nie czuję tam żadnego zgrubienia, jedynie ruchomą, jakby lekko pływajaca tkankę. Ból nie przechodzi po lekach i jest mocniejszy podczas uciskania tego miejsca.
Moje pytanie: co to za guzki w nodze? Czy możliwy jest scenariusz mnogich tłuszczakow lub guzkow po uderzeniach, a może miałam to od zawsze? Moja ciocia przedstawila opcje, że przez ciągle podkurczanie nóg mogły mi sie zrobic takie kulki na scięgnach. Czy to możliwe?
Czy mozliwe, ze te guzki to tak naprawde jeden guz? Czy jednak wtedy nie bylby on bardziej widoczny (w koncu sa.one ulolowane na duzym obszarze a tkanka podskorna nie jest na nim gleboka)?
Czytałam dużo o mięsakach i boję się, że to może być to.
Prosze o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Podane przez Panią informacje nie mogą stanowić podstawy do rozpoznania. Na Pani pytania może jedynie odpowiedzieć doświadczony lekarz po osobistym badaniu Pani.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24