IBS - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

IBS

Witam,
Zauważyłam, że odpowiadał Pan już osobą z podobnymi objawami do moich.
Od roku mam problemy z brzuchem. Biegunki z zaparciami na przemian. Miałam zrobioną kolonoskopię, gastroskopię, usg jamy brzusznej i badania krwi i kału. Nic nie wyszło, więc lekarz uznał, że to zespół jelita drażliwego. Brałam wiele leków lecz nic nie pomaga na dłuższy okres. Od dwóch tygodni mam cały czas silne bóle brzucha. Jestem załamana. Lekarze mówią, że to nieuleczalne i się powinno unormować. Nie poszłam już przez to na studia. Boję się wychodzić z domu. Nie chce zmarnować kolejnego roku życia. To wszystko jest nie do zniesienia.
Nie rozumiem tej choroby. Nigdy wcześniej nie miałam, żadnych problemów z brzuchem. Zaczęło się to nagle. Objawy są cały czas takie same, bez względu na dietę. Stresujące sytuacje też na to nie wpływają.
Gdzie siedzi problem? Skąd to się wzięło? I przede wszystkim, proszę o radę, co z tym zrobić?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panią (szkoda, ze nie podaje Pani swego imienia),
opisywane objawy przemawiają albo za chorobą Leśniowskiego-Crohna (zapalenie końcowego odcinka jelita cienkiego) albo za wczesną fazą wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. W grę może także wchodzić schorzenie trzustki.
W większości schorzeń, a w schorzeniach przewodu pokarmowego w szczególności niezwykle istotny jest stan psychiczny i sposób odżywiania się. Ponadto do prawidłowego rozpoznania konieczny jest szczegółowy wywiad i dokładne badanie fizykalne. Nie zastąpią ich badania instrumentalne, o których Pani wspomina.
Często w podobnych przypadkach skuteczne jest leczenie za pomocą suplementów leczniczych. Jeden z nich to transfer Factor Classic amerykańskiej firmy 4Life Research a drugi to Mycelcaps (AHCC) fińskiej firmy Finclub. Ale leczenie powinno dobywać się pod nadzorem lekarza.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24