Interpretacja EEG dziecka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Interpretacja EEG dziecka

Witam!
Proszę o pomoc w interpretacji badania EEG mojego 7-letniego syna.
Zdecydowałam się wykonać mu to badanie ponieważ mam z Nim ogromne problemy wychowawcze odkąd skończył 4lata i poszedł do przedszkola. Mój syn jest dzieckiem mądrym i inteligentnym,nie ma problemów z nauką,szybko zapamiętuje i ma bardzo podzielną uwagę(potrafi się bawić samochodzikiem wydając odgłosy jadącego auta w czasie gdy ktoś czyta mu jakiś tekst i mimo to, potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu i go streścić),ale jest też dzieckiem trudnym,żywym(bywają dni, że rozpiera go energia i np.biega kilka lub kilkanaście razy wokół pokoju i nie potrafi spokojnie usiąść np.przy odrabianiu zadania tylko ciągle się kręci,drapie,wierci itp)bardzo często bywa agresywny zarówno w stosunku do dorosłych jak i dzieci(miewa ataki złości i wtedy jakby żadne rozmowy z nim czy argumenty nie mają znaczenia a po jakimś czasie się wycisza),nagminnie bije kolegów i koleżanki nie mając większego powodu,nie potrafi przestrzegać zasad i norm panujących w szkole,często się poci,jego sen trwa 8 godzin lecz budzi się w nocy-czasem nawet po kilka razy a czasem przez sen coś mówi czy przychodzi do naszej sypialni nie zdając sobie sprawy z sytuacji ponieważ jak go zaprowadzę do jego łóżka to natychmiast zasypia a na drugi dzień nie wie o zaistniałej sytuacji, ma problemy z koncentracją uwagi(w czasie odrabiania zadania domowego czy posiłku huśta się na krześle,bawi się przedmiotami leżącymi obok i zabranie mu danego przedmiotu z ręki powoduje u niego dekoncentrację i niejednokrotnie złość)
To chyba wszystko co niepokojącego udało mi się zaobserwować u mojego dziecka.

W czasie wykonywania badania syn miał 7lat i 3 miesiące
Opis badania:
Zapis wykonano w czuwaniu.Zapis zróżnicowany przestrzennie.Czynność podstawowa ok.10 Hz składa się z fal alfa z domieszką fal wolnych theta i delta.RZ słabo wyrażona-w zapisie rejestruje się rytm mu.HW umiarkowana polimorfia-hypersynchronia nisko i średnionapięciowych fal wolnych theta i delta i poj.ostrych.FS częściowe wodzenie rytmów.W zapisie obecne cechy senności,liczne artefakty.

Proszę o odpowiedz czy jest coś niepokojącego w tym wyniku ponieważ wizytę u neurologa mam dopiero za kilka miesięcy a jestem bardzo zaniepokojona zachowaniem i zaburzeniami syna.
Dziękuję i Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

W zapisie są znacznie utrudniające jego interpretację nieprawidłowości techniczne - artefakty, a także zamazanie obrazu wynikłe z senności dziecka podczas badania. Ocena zapisu nie jest w pełni miarodajna lecz nie można wykluczyć na jego podstawie padaczki. Opis zachowania dziecka wskazuje z dużym prawdopodobieństwem na istnienie u niego zespołu nadpobudliwości ADHD. Oczekując na termin wizyty u neurologa dziecięcego warto już teraz skonsultować dziecko u psychologa, który zaleci odpowiednie postępowanie. Po badaniu neurologicznym można będzie zastosować właściwy lek.


Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27