Jak mogę się pozbyć strzelania i trzeszczenia w łokciach - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Jak mogę się pozbyć strzelania i trzeszczenia w łokciach

Mam 27 lat i ogólnie jestem zdrowy.Mam 171 cm wzrostu i ważę 90 kg. Od około 2 lat ćwiczę aby poprawić swoją sylwetkę i siłę(hantle,pompki,drążek) Moje problemy zaczęły się kiedy zaczełem się intensywnie podciągać na drążku nachwytem.Tak od 3 do 5 razy w tygodniu po kilka serii. Podczas podciągania słyszę jak trzeszczy i strzela mi w łokciach. Również kiedy napinam biceps słyszę dosyć głośne trzeszczenie i jakieś strzelanie w łokciach,zwłaszcza w prawym. Nie jest to bolesne za to bardzo nieprzyjemne uczucie. Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć, a nie chciałbym rezygnować z podciągania gdyż jest to bardzo dobre ćwiczenie. Przy intensywnym podciąganiu się dostałem również(tak mi się wydaje) tzw. łokieć golfisty i tenisisty zarazem.Ale z tą przypadłością udaje mi się walczyć maściami(voltaren,traumon).Co stosowałem aby pozbyć się trzeszczenia w łokciach.: tygodniowe przerwy w treningach, kilku miesięczne kuracje preparatami takimi jak 4 flex,flexus i animal flex,stosowałem maści przeciw zapalne:traumon,voltaren,ketonal.Cały czas stosuje dobrej jakości witaminy i minerały. Dodam również,że podciągam się teraz bardzo rzadko żeby nie obciążać łokci. I nadal nic. Bardzo proszę o odpowiedz jak mam się pozbyć tego nieprzyjemnego,głośnego trzeszczenia i strzelania w łokciach. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana,
opisywane przez Pana odgłosy w okolicy stawów łokciowych (często bywają także w okolicy innych stawów) są przejawem wzmożonych napięć mięśniowych. Na okres co najmniej kilku tygodni powinien Pan zawiesić intensywne ćwiczenia z dużym obciążeniem a rozpocząć psychofizyczne ćwiczenia relaksacyjne np. typu Schultza, połączone z akupresurą lub akupunkturą. Dobrze byłoby pomyśleć także o ćwiczeniach w wodzie, połączonych z pływaniem na luzie.
Jeśli chodzi o wcierki, to proszę być ostrożny z maściami zawierającymi substancje chemiczne (np. Voltaren). Na dłuższą metę dobrze działa chińska maść Kurasan - jest tania, przyjemna i bezpieczna.

Serdecznie Pana pozdrawiam
Eustachiusz Gadula
.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29