Kłucie pod żebrami - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Kłucie pod żebrami

Mam takie pytanie do eksperta, z czym może się wiązać następująca dolegliwość? Jest to kłucie w jamie brzusznej, które umiejscawia się pod samymi żebrami raz z prawej, a raz z lewej strony. Czasami to kłucie pochodzi też z klatki piersiowej (rzadziej), tak jakby w serce wbijał jakąś igłę. Często też miewam bardzo szybkie bicie serca i ogromne duszności przy których czuję jakbym miał czymś zatkane oskrzela. Mocniejsze chrząknięcie pomaga na chwilę i znów ciężko mi się oddycha. Nie wiem czy to wszystko jest ze sobą powiązane i co to za problem lub choroba? Miałem robione Usg jamy brzusznej, rozmaite badania krwi, moczu i wszystko wyszło dobrze. Ekg też wychodzi zawsze dobrze, ciśnienie krwi na ogół za małe, puls duży. Jestem osobą nerwową. Proszę o poradę.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Opisywane objawy najprawdopodobniej mają swoje źródło w wzmożonych napięciach mięśniowych tułowia, co często jest związane w objawami nerwowości. Zwykle powiązania te są obustronne. Opisywane dolegliwości bólowe wydaje się być odmianą nerwobólów. W takich stanach występują także często różne zaburzenia wegetatywne ze strony serca i układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego a nawet ze strony układu moczowego. Fakt, że wyniki wykonanych dotychczas badań dodatkowych są prawidłowe przemawia, że są to zaburzenia czynnościowe typu nerwicowego.
O prawidłowym rozpoznaniu powinna zadecydować konsultacja u lekarza, który zbierze starannie wywiad i przeprowadzi dokładne badanie fizykalne.
W swojej praktyce coraz częściej spotykam pacjentów, u których wykonano wiele, często nawet niepotrzebnych badań instrumentalnych, które pozostawały w normie, mimo utrzymujących sie poważnych dolegliwości psychofizycznych. U osób tych do prawidłowego rozpoznania, potwierdzonego skutecznym leczeniem dochodziło dopiero po konsultacji doświadczonego lekarza.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52