Kłucie pod żebrami - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 16 października 2021, Imieniny: Ambrożego, Gawła
Porady Eksperta

Kłucie pod żebrami

Mam takie pytanie do eksperta, z czym może się wiązać następująca dolegliwość? Jest to kłucie w jamie brzusznej, które umiejscawia się pod samymi żebrami raz z prawej, a raz z lewej strony. Czasami to kłucie pochodzi też z klatki piersiowej (rzadziej), tak jakby w serce wbijał jakąś igłę. Często też miewam bardzo szybkie bicie serca i ogromne duszności przy których czuję jakbym miał czymś zatkane oskrzela. Mocniejsze chrząknięcie pomaga na chwilę i znów ciężko mi się oddycha. Nie wiem czy to wszystko jest ze sobą powiązane i co to za problem lub choroba? Miałem robione Usg jamy brzusznej, rozmaite badania krwi, moczu i wszystko wyszło dobrze. Ekg też wychodzi zawsze dobrze, ciśnienie krwi na ogół za małe, puls duży. Jestem osobą nerwową. Proszę o poradę.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Opisywane objawy najprawdopodobniej mają swoje źródło w wzmożonych napięciach mięśniowych tułowia, co często jest związane w objawami nerwowości. Zwykle powiązania te są obustronne. Opisywane dolegliwości bólowe wydaje się być odmianą nerwobólów. W takich stanach występują także często różne zaburzenia wegetatywne ze strony serca i układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego a nawet ze strony układu moczowego. Fakt, że wyniki wykonanych dotychczas badań dodatkowych są prawidłowe przemawia, że są to zaburzenia czynnościowe typu nerwicowego.
O prawidłowym rozpoznaniu powinna zadecydować konsultacja u lekarza, który zbierze starannie wywiad i przeprowadzi dokładne badanie fizykalne.
W swojej praktyce coraz częściej spotykam pacjentów, u których wykonano wiele, często nawet niepotrzebnych badań instrumentalnych, które pozostawały w normie, mimo utrzymujących sie poważnych dolegliwości psychofizycznych. U osób tych do prawidłowego rozpoznania, potwierdzonego skutecznym leczeniem dochodziło dopiero po konsultacji doświadczonego lekarza.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-16 08:16