Kolano - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Kolano

Pytanie dotyczy: pod kolanem, ból, torbiel


witam panie doktorze mam problem i chciałem się poradzić.
Mam problem z kolanem.Nie mogę ukucnąć,ponieważ czuje ból pod kolanem.Gram w piłkę.Mam pod kolanem taka mała gulkę.Ta kontuzja stała mi się podczas gry w piłkę w wakacje.Zacząłem przykładać to miejsce lodem i smarować maściami i przeszło mi to,jednak nadal jest mała opuchlizna.Do sezonu się wyleczyłem jednak nadal się boję,że wejdę dynamiczniej i znowu mi się to stanie.Bardzo proszę o poradę runda nie długo,a ja muszę grać.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witaj Wojtku,
torbiel pod kolanem, o której piszesz nazywa się torbielą Beckera i jest związana z nieprawidłową produkcją mazi stawowej, najczęściej pod wpływem przeciążeń. Ortopedzi przy nieco większych torbielach widzą wskazania do leczenia operacyjnego.
Tobie jednak radzę w pierwszym rzędzie ograniczyć na pewien czas większe wysiłki fizyczne i dłuższe przebywanie w pozycji stojącej. Ponadto codzienne wcierki miejscowe (na całe kolano) z maści lekko rozgrzewającej np. o nazwie Kurasan oraz ćwiczenia bez większego obciążenia na rowerze stacjonarnym i/lub na wrotkach starego typu ale w pozycji stojącej. Spróbuj systematycznie realizować te zalecenia, bo zabieg operacyjny jest raczej ostatecznością i nie daje gwarancji, że sprawa się nie powtórzy.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52