Kontuzja stawu skokowego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Kontuzja stawu skokowego

Pytanie dotyczy: staw skokowy, kontuzja, podwichnięcie w stawie skokowym


Witam.
W sobotę (13.08) doznałam kontuzji lewej kostki. Skakałam na trampolinie i w pewnym momencie poczułam chrupnięcie w stawie. Kostka w czasie ok. minuty bardzo spuchła od zewnętrznej strony. Przez 2 dni robiłam okłady z Altacetu i usztywniłam staw bandażem elastycznym. Następnego dnia opuchlizna rozłożyła się po całej stopie, zrobił się ciemnofioletowy krwiak pod kostką (od zewnętrznej i od wewnętrznej strony stopy) oraz nad stawem, nachodzący wyżej na nogę. Po pierwszych 2 dniach zaczęłam stosować maść Diklofenak. Po zastosowaniu jej opuchlizna trochę zeszła, lecz po kilkunastu godzinach wróciła. Po 2 dniach poszłam do lekarza rodzinnego, który skierował mnie na prześwietlenie. Dostałam również skierowanie do chirurga i ortopedy. Wczoraj (16.08) zrobiłam prześwietlenie, do gabinetu się nie dostałam. Dziś rano byłam u pani chirurg, która odesłała mnie do ortopedy. Do ortopedy w szpitalu w moim mieście również się nie dostałam. W prywatnych klinikach lekarze akurat byli na urlopach lub nie było wolnych miejsc.
Chciałabym się dowiedzieć, czy dolega mi coś poważnego? Czy mogło dojść do pęknięcia jakiejś kości? Mam prześwietlenie nogi, ale nikt mi go jeszcze nie opisał i nie powiedział, czy może powinnam mieć założony gips, czy coś jest pęknięte, czy to tylko zwykłe zwichnięcie.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Na zdjęciu w tej projekcji nie widać kostnych zmian urazowych. Natomiast inne opisywane objawy świadczą o podwichnięciu w stawie skokowym górnym z uszkodzeniem torebki stawowej. Wskazana byłaby konsultacja ortopedy. Proponuje ściśle załozona opaskę elastyczną zakladaną podczas chodzenia przez okres około 10-ciu dni a następnie przez okres kilku tygodni rehabilitacje ruchowa tego stawu w odciążeniu.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 14:29

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38