Miejscowe bóle głowy, nierówne źrenice a MR głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Miejscowe bóle głowy, nierówne źrenice a MR głowy

Dzień dobry,
Mam taki problem... w sierpniu 2013 roku trafiłam do neurologa z bólami głowy, towarzyszyły im lęki i odrętwienia no i zauważyłam u siebie nierówność źrenic (prawa większa) zwłaszcza w sztucznym świetle. Po badaniu ogólnym pani doktor stwierdziła, ze nic złego nie widzi ALE profilaktycznie dała mi skierowanie na rezonans. Rezonans miałam wykonany pod koniec września bez kontrastu. Wynik był prawidłowy. Neurolog ostatecznie stwierdziła napięciowe bóle głowy ew. nerwice. Byłam także u okulisty, nie wykonano mi badania dna oka, ale jakieś inne ogólne badania i też niczego nie stwierdzono. Uspokoiło mnie to i w sumie dolegliwości przeszły, poza tym, że w dalszym ciągu mam przynajmniej raz w miesiącu napady lęków no i wciąż te nierówne źrenice. W czasie lęków boli mnie to noga, to ręka, to mostek.
Od 4 dni bóle głowy znowu powróciły. Jest to ból kłujący/wiercący w jednym punkcie głowy, w prawym ciemieniu. Czy powinnam obawiać się, że coś na MR zostało pominięte (niezauważony tętniak?) i wykonać np angio MR? Czy powinnam szybko zareagować i niezwłocznie udac się do neurologa lub wykonać jakieś badania prywatnie? Była bym bardzo wdzięczna za poradę.
To chyba istotne więc dodam, że nie zaobserwowałam u siebie zaburzeń widzenia czy równowagi (sprawdzam to stając prosto z zamkniętymi oczami i dotykając nosa palcem wskazującym). Nudności mam w czasie napadów lęków, ale nigdy poza nimi. Tylko te bóle głowy i nierówne źrenice...

Z góry dziękuje za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Dobry wieczór P. Marto,

Najprawdopodobniej, tak jak rozpoznał to już u Pani wcześniej Pani neurolog, schorzenie można określić mianem zespołu Addiego, który nie stanowi zagrożenia dla życia, ani integralności układu nerwowego. Potwierdzeniem rozpoznania byłaby wizyta kontrolna u Pani specjalisty, w czasie której neurolog mógłby zbadać u Pani odruchy ścięgniste odpowiednim młoteczkiem pokrytym miękkim tworzywem ( bezbolesne badanie fizykalne ). Słusznie wykazuje Pani niezwykle wysoką czujność diagnostyczną w oczekiwaniu na zlecenie Pani badania naczyniowego. Mniejszym kosztem, a równie cenną informacją dla Pani byłby opis Pani badania angio-TK głowy wykonywany przez specjalistę radiologa.
O ile wykluczy się tętniaka to bez oporów można poddać się psychoterapii, która z pewnością wyeliminuje zalegający lęk, w którego obecności należy upatrywać istotę zespołu Addiego.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21