Mięsień przywodziciela uda lewego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Mięsień przywodziciela uda lewego

Pytanie dotyczy: ból lewego przywodziciela


Witam.
Od około 5 miesięcy zmagam się z bólem lewego przywodziciela, wizyta u lekarza zdjęcia usg oraz rtg nie wykazały nic, lekarz zlecił jednie 10-dniową rehabilitacje oraz dwu tygodniowy odpoczynek , następnie wróciłem do treningów (piłka nożna ) i sprawa wygląda następująco podczas gry biegania ból jest bardzo mały czasem nawet nie czuję w ogóle bólu natomiast po zajęciach ból jest tak mocny, że czasem nie potrafię nawet ustać na bolącej nodze. kieruję pytanie do Pana co mam robić dalej jakieś ćwiczenia wzmacniające może jakieś leki, dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam,
łatwiej mi nawiązywać kontakt z pacjentem jeśli znam jego imię. Proszę pamiętać o tym na przyszłość.
W Pana sprawie istotne jest czy ten ból pojawił się w wyniku urazu czy samoistnie. Jeśli jest to ból pourazowy, to dobrze byłoby przez okres co najmniej paru tygodni systematycznie ćwiczyć z niewielkim obciążeniem na rowerze stacjonarnym i/lub na wrotkach starego typu ale tylko w pozycji siedzącej. Można także okolicę bólu delikatnie masować i wcierać w nią maść o działaniu przeciwbólowym, np. niedrogą i skuteczną maść chińską o nazwie Kurasan. Gdyby to nie pomogło, proponuję pomyśleć o bardzo skutecznych w podobnych przypadkach zabiegach akupunktury.
Jeśli jednak ból pojawił się samoistnie, wskazana byłaby dokładniejsza diagnoza także pod kątem zmian w obrębie kręgosłupa, Leczenie mogłoby być podobne.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 14:29

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38