Migreny - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Migreny

Oprócz leków, regularnego trybu życia, unikaniu niektórych pokarmów,i ostatnio popularnego botoksu,czy są jakieś nowości na temat migreny?choruje na nią już 17 lat, i brak mi nadziei,napady są częste minimum kilka razy w tygodniu i długie,doprowadzają do uzależnienia od leków,później odstawiam je,przezywam koszmar, ale przy następnym napadzie znów się zaczyna,mam niskie ciśnienie,zapalenie refluksowe przełyku typu b i 2 nadżerki w przełyku, ostatnio pogarsza mi się wzrok, dziwi mnie to jak nie uznawane jest to do renty,jako niepełnosprawność,dla mnie kobiety mającej migrenę 17 lat praca na cały etat oznacza zażywanie ciągle leków,a życie bez zabawy, muzyki,niemożność planowania jest koszmarem.Pomagają mi tylko doraźne leki przeciwbólowe jak sumigra, po której jednak czuje się bardzo osłabiona,próbowałam leków innych oraz botoksu,albo nie działały albo dostawałam wszelkich efektów ubocznych

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Agnieszko ,

Bóle głowy, w tym migreny, są różnego typu i wymagają odmiennego typu leczenia. Stosuje się leczenie profilaktyczne bólów głowy preparatami nie przeciwbólowymi kilku grup farmakologicznych, w przypadkach gdy bóle są częstsze niż 1x/tydzień. Sumigra nie jest lekiem przeciwbólowym tylko przerywającym napad migreny i o ile, mimo objawów ubocznych jest u Pani skuteczna, to celem uniknięcia objawów ubocznych zasadne wydaje się rozważenie stosowania u Pani innego leku z grupy tryptanów. Leków tych nie powinno się stosować więcej niż 2-3 w tygodniu. Gdyby bóle były częstsze to podejmuje się leczenie innymi lekami o charakterze zapobiegawczym migrenie. Wśród czynników ryzyka migreny, których Pani nie wymieniła jest też stosowanie antykoncepcji, tzn. hormonalne preparaty gestagenowo-progesteronowe b. często prowokują migrenę.

O ile specjalista neurolog wykluczył Pani niemigrenowy ból głowy, to istotne jest ustalenie przez niego rodzaju migreny i dopiero wówczas ustalanie strategii leczenia.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27