Mr kręgosłupa szyjnego-interpretacja wyniku c.d - ASA, Nootropil, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Mr kręgosłupa szyjnego-interpretacja wyniku c.d

Pytanie dotyczy: ASA, Nootropil


Dziękuję Panu bardzo za opinię ,chciałabym dołączyć wynik badań do poprzedniego tematu aby była większa możliwość analizy o ile jeszczcze mogę o to prosić.Wynik badania VNG :oczopląsu samoistnego nie stwierdza się
próba kaloryczna wh.HOLLPICE,A-pobudliwość błedników prawidłowa
próba sakad w nornie
póba sledzenia ciągłego w normie
próba ortokinezy -w normie
test skrętu szyi-oczopląsu nie stwierdza sie
wnioski;pobudliwość błędników prawidłowa
BADANIE DOOPLEROWSKIE TĘTNIC DOGŁOWOWYCH:APARAT FUKUDA UF 750 XT
ACC(CM/S) prawa 30.Lewa 40
ACI:prawa 50 lewa 60
ACE:prawa50 lewa 40
AV:prawa 30 lewa 40
prawa i lewa tętnica kręgowa o średnicy 3,8 mmprzepływ dogłowowy ,próby rotacyjne ujemne
prawidłowy hemodynamicznie przepływ w tętnicach szyjnych wspólnych zwenętrznych i wewnętrznych.
zaleceń brak.
Mam jeszcze pytanie jak długo mogę brać ten neotropil i co będzie jak przestanę ,czy znów to wszystko wróci?Dotychczas brałam go w tzw.gorsze dni ,kiedy z moja koncentracją nie było najlepiej,boję się objawy ostre przeminęły ,wyniki są w normie i moja Pani Doktor może zaprzestanie szukać przyczyny ,a myśl,że to się nawróci pojawia się w każdym ,,gorszym,, dniu.Nie mogę sobie pozwolić na to by znów leżec w szpitalu ,gdyż nie pozwala mi na to praca jaką wykonuję,dlatego tak mi zależy aby wyeliminować wszystko za wczasu.PANIE DOKTORZE, A CO Z TYM MOIM KRĘGOSŁUPEM SZYJNYM ,CZY JEST AŻ TAK ŹLE,Z WYPOWIEDZI PANA NIE WIEM CZY DOBRZE ZROZUMIAŁAM ,ALE WNIOSKUJĘ ,IŻ PRZYCZYNĄ TYCH DOLEGLIWOŚCI SZPITALNYCH JEDNAK NIE BYŁ KRĘGOSŁUP,czy tak?Czy mam nadal kontynuować rechabilitację czy może stan jest poważniejszy i będzie koniecznośc zabiegu?słyszałam od kogoś, o zabiegu nie inwazyjnym IDET ,ale nie mam pojęcia jak to ma się do mojej sytuacji?Przepraszam ,że zabieram Pana cenny czas jednakże będę barDzo wdzięczna za informację.Życzę miłego dnia -z poważaniem Sabina.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Sabino,

Witam ponownie ! Dziękuję za uzupełniające informacje. W oparciu o wyniki, które obecnie okazały sie dostępne, należy stwierdzić, że unaczynienie mózgu wykazuje dyskretną asymetrię na niekorzyść prawej półkuli mózgu, z której to strony wystąpił ból przed pójściem do szpitala. Istotnie jestem zdania, że zaburzenia te stanowią odrębny problem niż wymagajacy konsultacji neurochirurgicznej odcinek szyjny kręgosłupa. Sądzę, że jedynie chwilowy ucisk na tętnice kręgowe w odcinku szyjnym - zmienionym zwyrodnieniowo, mógł przyczynić się do spowodowania zaburzeń mózgowych, jakich 5 miesięcy temu Pani doznała. Namawiałbym do odłożenia rehabilitacji do czasu konsultacji neurochirurgicznej z rozważeniem postępowania małoinwazyjnego.
O ile koncentracja uwagi poprawiła się, to lek Nootropil można stopniowo odstawiać zmniejszając jego dawkę do 1 x dziennie rano 1 tabletka a 0.8 g. Po wykonaniu zaleconych badań laboratoryjnych celowe może okazać się stosowanie tzw. statyny ( wieczorem ), a niektórzy zalecają także ASA ( kwas acetylosalicylowy ) w dawce 75 mg 1 x dziennie, o czym na pewno może rozstrzygnąć lecząca Panią Pani Doktor.


Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18