Nadwrażliwość skóry - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Nadwrażliwość skóry

Panie Doktorze,
Złożyłam w tym serwisie pytanie do dermatologa co jeszcze w moim schorzeniu można stosować, szczegółowo opisując jak doszło do choroby, jakie są objawy i jak wygląda moja skóra. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu pani dermatolog odesłała mnie do neurologa stwierdzając cytuję" Opisane przez panią objawy to przeczulica skóry. Jest to objaw neurologiczny a nie dermatologiczny, bo jak pani pisze skóra jest niezmieniona. Proponuję konsultację neurologiczną".
Do mojej choroby skóry nie doprowadziły dolegliwości neurologiczne, a gorąca kąpiel wzięta w czasie alergii. Dermatolog, który odwiedził mnie w domu chorobę tę zdiagnozował jako poalergiczną nadwrażliwość skóry tłumacząc mi, że odczucia, które mam tzn. dużą wrażliwość na dotyk, ból, pieczenie, kłucie skóry potęgujące się przy rozgrzaniu przy jej niezmienionym wyglądzie to reakcja uszkodzonych nerwów, które muszą się zregenerować, żeby skóra wróciła do stanu normalnego. Dodam, że w najgorszym stanie mam skórę na szyi, ramionach, karku i rękach. Dermatolog przepisał mi atarax i zenaro, od 9 miesięcy smaruję się również żelem przeciwhistaminowym fenistil i widzę znaczną poprawę. Bez względu na to jakie to schorzenie jeżeli może mi Pan pomóc to proszę o radę co jeszcze można stosować, żeby przyśpieszyć regenerację nerwów w skórze? Z góry dziękuję za odpowiedź (nawet typu: nie wiem, bo to schorzenie dermatologiczne nie neurologiczne), pozdrawiam, życzę wesołych świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Dziękuję bardzo za opis Pani dolegliwości i życzenia. Stosuje Pani bardzo odpowiednio dobrane preparaty farmakologiczne. Można dołączyć
jeszcze witaminę B compositum. Na stan zakończeń nerwowych w skórze odpowiednio mogłyby wpłynąć także bodźce fizyczne, np. zimne prysznice, o ile je Pani znosi.

Pozdrawiam serdecznie, szczęśliwego Nowego Roku,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52