Największy problem to schody - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Największy problem to schody

Panie doktorze 19.11.2010r.złamałem rzepkę prawej nogi,wsadzili mi ją w gips na 7 tygodni[gips zdjęty 31.12.2010r.lekarz prowadzący wystawił mi skierowanie na rehabilitację więc się zapisałem [rehabilitacja ;ogólny zakres odbudowy mięśni]od 21.02.2011r. dopiero będę na nie chodził.Wczoraj byłem u lekarza i powiedział mi że z punktu widzenia ortopedycznego zakańcza leczenie i dał mi zaświadczenie do orzecznika zakładowego że jestem zdolny do pracy.Zwolnienie mam do 31.01.2011r.nogę zginam do końca,ale jest problem z chodzeniem po schodach czuję silny ból w kolanie,Lekarz powiedział że to powinno przejść do końca zwolnienia a on nic nie widzi żeby miał dawać dalej zwolnienie.Więc mam pytanie czy w takiej sytuacji mogę się udać do jakiegoś lekarza po dalsze zwolnienie żeby noga wróciła do poprzedniego stanu?W pracy nie ma możliwości zmiany stanowiska na lżejsze gdyż pracuję jako piekarz piecowy,więc potrzebne są zdrowe nogi.Pozdrawiam.Zbigniew Dziarmaga

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Zbigniewie,
po tego typu złamaniu konieczna jest systematyczne usprawnianie w zakładzie rehabilitacji. Jeszcze lepiej, jeśli ponadto pacjent systematycznie wykonuje ćwiczenia rehabilitacyjne w warunkach domowych. W Pana przypadku dobrze byłoby w domu ćwiczyć na rowerze stacjonarnym i/lub na wrotkach starego typu (na czterech kółkach) ale w pozycji siedzącej.
Natomiast w sprawie dalszego zwolnienia i ustalenia terminu zdolności do pracy najlepiej byłoby udać się do lekarza, specjalisty rehabilitacji, a jeśli takiego nie ma, to do (jeśli to możliwe, do innego) ortopedy. Zarówno typ złamania jak i dotychczasowy brak rehabilitacji upoważniają Pana do dalszego zwolnienia z pracy. Ale zgodnie z prawem taką decyzję może podjąć tylko lekarz po badaniu pacjenta.
Powodzenia w usprawnianiu.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38