Narastające strzykanie w stawach w młodym wieku - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Narastające strzykanie w stawach w młodym wieku

Dzień dobry. Mam 30 lat i coraz bardziej niepokoi mnie strzykanie w stawach. Dwa lata temu zaczęło mi strzykać w kostce w prawej nodze. Początkowo nie zwracałem na to uwagi ale po paru miesiącach zaczęło mnie to zastanawiać czemu mając niecałe 30 lat strzykają mi stawy. Od paru miesięcy strzyka już mi prawie każdy staw, łokcie, kolana, nadgarstki. Byłem u lekarki to mi powiedziała że tak musi być i to jest normalne. Czytałem troche w internecie i zacząłem łykać kapsułki (olej rybi) plus pastylki glukozaminy. Nic z tych rzeczy nie pomogło. Zacząłem też kruszyć skorupki jajka i pić je z wodą ale to dopiero od paru dni. Nie wiem co robić. Teraz mam 30 lat i taki problem a co bedzie za 10 czy 20 lat z moimi stawami. Jaka jest wogóle przyczyna, może musze zacząć jeść coś czego nie dostają moje stawy w chwili obecnej. Dodam że nieraz chodzę na siłownie, lubie też czasami pobiegać. Z góry dziekuje za pomoc :)

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam,
opisywane przez Pana objawy strzelania w stawach zdarzają się dosyć często i to niemal w każdym wieku, także u wyczynowych sportowców. Najczęściej ich przyczyna są przewlekle wzmożone napięcia mięśniowe powodujące różnego stopnia przeciążenie stawów. Jest to jeden z częstszych objawów tzw. skutku psychogennego w narządzie ruchu. Więcej wiadomości na ten temat można znaleźć w książce dr Andrzeja Rakowskiego pt. Kręgosłup w stresie.
Przyczyn tego zjawiska jest wiele, a jednymi z ważniejszych jest stan psychiczny, jakość żywienia, aktywność ruchowa - obniżona albo nadmierna aktywność fizyczna i przeciążenia oraz ogólna odporność organizmu.
Proponuję przeanalizować jak te czynniki wyglądają w Pana życiu i odpowiednio je skorygować.
Serdecznie pozdrawiam.
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38