Nerwica a padaczka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Ziemowita
Porady Eksperta

Nerwica a padaczka

witam
Zaczne od tego że od 17 lat choruje na padaczke przez ten okres miałam 5 napadów ostatni 9 lat temu. Przyjmuje jeden lek na to schorzenie Trileptal 600 rano i wieczorem na leku tym czuje sie świetnie. Pare lat temu odczuwałam objawy : kołatania serca lęk niepokój bałam się wręcz przebywać w bardziej zatłocznych miejscach typu autobus czy kościół --- wówczas lekarz do którego poszłam określił że jest to nerwica przepisał leki po 2 latach leczenia wszystkie objawy ustały i tak było przez ładnych kilka lat ok 6lat. Ostanio w przeciagu 2010 roku sporadycznie"( raz na miescia raz na 2 miesiace ) zawsze w nocy wybudzało mnie mocne uderzenia serca oraz lęk i niepokój bałam się że może zbliża się atak epilepsji jednak po ok 1 h wszystko ustępowało a ja mogłam spokojnie ponownie zasnąć. Jednakże te nocne sporadyczne wybudzania ostatnio się nasiliły i czuje je niemalże codziennie w ciagu dnia oraz również w nocy ratuje się wówczas ziołowymi środkami uspakajającymi i pomału to przechodzi. Był taki moment 2 miesiące temu że starsznie cięzko bylo mi z tym funkcjonować bo do tych kołatań niepkoju doszły jeszcze zawroty głowy trudności z oddychaniem czułam jakbym miała taką kluche w gardle ponadto potrafiła mi zdrętwieć lewa stopa ale tylko samo śródstopie ogarniał mnie lęk. Najbardziej bałam się o możliwość wystapienia napadu padaczki.
Udałam się wiec do lekarza internisty -- lekarz po zrobieniu ekg -- w normie oraz zmierzeniu ciśnienia krwi powiedział ze moze to nerwy ale może ten nadcisnienie -- przepisał mi lek propranolol na okres 2 mies. Mierzac cisnienie dzien w dzien i zazywajac lek który internista przepisał zauwazyłam ze cisnienie mam super a nawet za niskie a pomino tego zdarzały sie raz dwa razwy w tygodniu napady niepokoju. Udałam sie wiec do swojego neurologa - on po wysluchaniu moich dolegliwosci usmiechnol sie i powiedzial ze moze to nerwica lękowa i przepisał Afobam ktory mialam zazywac doraźnie w razie złego samopoczucia. Wykoanałam rowniez morfologie oraz mocz -- wszystko w normie.
Prosze o porade co moze mi byc -- mam 35 lat objawy jak opisałam wyzej. Ostatnio do glowy przychodza mi rożne rzeczy czy to : nerwica czy lek na padaczke jaki biore przestaje dzialac a moze to kwestia hormonalna czy moze brak witamin . Nie wiem juz do jakiego lekarza isc aby moc zdiagnozowac co mi jest czemu dretwieje mi stopa odczuwam niepoój lęk, udrzenia jakby gorąca do głowy mrowienie policzków i ten strach aby nie doszlo do ataku padaczki.... Prosze o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. "waniliowa",

W przypadku padaczki, o ile przez 3 lata nie dochodziło do żadnych
napadów przystępuje się, po badaniu EEG, do stopniowego, powolnego,
odstawiania leku przeciwpadaczkowego. O ile się to uda - uznaje się padaczkę
za wyleczoną. Każdy lek, w tym lek przeciwpadaczkowy, daje objawy uboczne,
zwłaszcza po wielu latach stosowania. Mogą to być także objawy
rzekomonerwicowe.
Uważam, że próby leczenia Pani Propranololem i Afobamem były
uzasadnione charakterem odczuwanych dolegliwości, ponieważ cierpi Pani na
epileptofobię. Proponuję skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neuroog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

apteczka domowa

macie swoje hity które polecacie do domowej apteczki? Szczeólnie z myślą o...

majaka | 2021-10-19 11:09

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-19 08:26