Nerwica a zaburzenia neurologiczne - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Nerwica a zaburzenia neurologiczne

Dzien dobry.od okolo 2 tyg miewam zaburzenia neur Na pierwszy plan nasuwaja sie ciagle drzace trzesace sie i spiete nogi,to wystepuje caly czas czuje drzace stopy i nogi jak je napne,czasem bol i ogolne ich oslabienie.poza tym czasem pieczenie ud i klucie w piszczelach jakby iglami.Tez mam mrowienie i drganie miesni w nogach rekach plecach Jestem z katowic.Bylam u neurologa,pani doktor opukala mnie sprawdzila odruchy i powiedziala ze wszystko ok.
Nie zlecila dalszych badan.podpowiedziala, ze to moze byc nerwica.Caly czas jak leze czy siedze napinam strasznie nogi, poza tym mam stany lekowe szczegolnie caly czas czytam na temat chorob neurologicznych i sie nakrecam ze je mam.Ciagle czytam i placze, 7 lat temu mialam podobny objaw tzn mialam sztywne nogi i problemy z drzeniem ich caly czas rano i wieczorem, Wtedy tez bylam u neurologa tez opukana i kazala mi isc do psychatry,Poszlam Bralam przez te 7 lat paroksetyne 10mg dziennie bo wiecej sie balam, Sama odstawilam lek w marcu tego roku gdy dowiedzialam sie o ciazy, potem poronilam w 3 tyg, Ostatnio mialam duzo stresow w zyciu! Czy mozliwe ze nerwica i leki wrocily?Czy nie powinnam sie obawiac ze pani doktor nie dala mi skierowania na dalsze badania? I przede wszystkim czy nerwica jesli ja faktycznie mam moze dawac takie objawy bol i ciagle drzenie i napiecie nog?? Bardzo dziekuje za odp i ewentualne uspokojenie mnie

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. Pani Asiu,

Szereg dolegliwości jakie Pani u siebie opisuje wskazuje na ich tło nerwicowe. Należy rozumieć, że podstawą leczenia nerwicy nie jest farmakoterapia, lecz psychoterapia i należałoby zgłosić się do odpowiedniego psychoterapeuty. Zaburzenia , o których Pani wspomina mają również cechy tzw. zespołu niespokojnych nóg i tężyczki. Nieprawidłowości te diagnozuje się w oparciu o badania biochemiczne: gazometrię krwi tętniczej, poziom zjonizowanego i całkowitego wapnia i magnezu, parathormon, TSH oraz poziom żelaza, ferrytyny i ogólną morfologię krwi. W tężyczce patognomoniczna ( potwierdzająca jednoznacznie chorobę ) jest diagnostyka elektromiograficzna ( EMG ) z wykonaniem próby tężyczkowej po założeniu opaski uciskowej. Wszystkie te potrzebne badania może Pani zalecić właściwy specjalista neurolog, który będzie mieć możliwość przeprowadzenia Pani wstępnego badania z ustrukturyzowanym wywiadem lekarskim i ( czasochłonnym ) badaniem fizykalnym. Choroby te, nawet jak występują łącznie- są w pełni wyleczalne.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27