Niedowład kończyny dolnej lewej - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Niedowład kończyny dolnej lewej

Szanowny Panie Doktorze,

proszę o wyjaśnienie mi konsultacji neurologicznej i ortopedycznej.

badanie w dniu 11-06-2013 roku ograniczenie ruchomości w odcinku L-S,pp25cm,chód na palcach i piętach, czucie - słabsze czucie podaje na skórze uda lewego i stopy lewej, siła dobra, napiecie w normie, OA po pr. /+/po lewej OA/+/, odruchy kolanowe OKP>OKL,OBJ. Lasegue a obustronnie przy kącie 60st. bez obj, nieprawidłowych piramiidowych, bez zaburzeń zwieraczy. Opis TK kręgosłupa lędźwiowego: na poziomie L4L5 widoczna wypuklina j, miażdżystego pośrodkowo-lewoboczna z uciskiem na worek oponowy od lewej i lewy korzeń n, rdzeniowego na tym poziomie po za tym bez zmian. Opis MRI kr,szyjny. wypuklina krążka m-k na poziomie C3C4 i C4C5 i C6C7 C5C6 z ze zwężeniem otworów m-k i uciskiem na nerwy rdzeniowe, stenoza kanału kręgowego C5C6 C7- odpowiednio do 0,8 i 0,9cm.

Badanie Ortopedyczne 04.2013 r: Budowa ciała prawidłowa. W obrebie głowy,szyi,klatki piersiowej i brzucha-bez istotnych anatomicznych i czynnościowych odchyleń od normy. Kręgosłup o zachowanych krzywiznach fizjologicznych: napięcie mięsni przykręgosłupowych symetryczne, ruchy kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym bolesne, zakres i gibkość ograniczone w średnim stopnia, W obrębie kończyn górnych-zaników mieśniowych i zaburzeń ukrwienia nie stwierdza się, obrysy i ruchomość stawów w normie,ruchy bolesne. Chwyt rąk sprawny.
Kończyny dolne ułożone swobodnie,prawidłowo wygojona blizna pooperacyjna bocznej strony biodra i uda lewego, zaników mieśniowych i zaburzeń ukrwienia nie stwierdza się, ograniczenie ruchomości biodra we wszystkich płaszczyznach średniego stopnia, obrysy i ruchomość pozostałych stawów w normie: ruchy biodra lewego bolesne, zaznaczone cechy niedowładu k.d.lewej. Chód sprawny z utykaniem na k.d.lewą. Rozpoznanie ortopedyczne Zespół bólowy kręgosłupa szyjnego w przebiegu zmian zwyrodnieniowo dyskopatycznych. Zmiany zwyrodnieniowe biodra lewego pourazowe. Zaburzenia struktury kości tworzących staw biodrowy. Stan po złamaniu podkrętarzowym i leczeniu operacyjnym kości udowej lewej. Stan po urazie głowy i klatki piersiowej ze złamaniem żeber.

Pytanie, czy w badaniu neurologicznym lekarz stwierdził cechy niedowładu k.d.lewej? ?? Bo ortopeda stwierdził.
Jaka może być przyczyna stanu, zaznaczone cechy niedowładu k.d.lewej?

Oczekuję na odpowiedz

Z poważaniem
Mariusz

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

SZ.P. Mariuszu,

Można przyjąć, że badanie neurologiczne wykazało obwodowego typu niedowład kończyny dolnej lewej.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum