Niedrożność jelit - bóle po operacyjne - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Niedrożność jelit - bóle po operacyjne

Dzień dobry Panie doktorze...
Chciałam bardzo prosić o pomoc w męczącej mnie sprawie.
Przebywam obecnie w Korei Pd.. Moj mąz w 18.02 trafił do szpitala z bólami nie do zniesienia brzucha... Kilka godzin przed tym wydarzeniem bylismy w wysokiej jakości bufecie gdzie zjadł naprawdę znacznie ponad miare możliwości... Na pogotowiu po probie uspokojenia bólu, lekarze zlecili X-ray a zaraz po tym CT... po czym poinformowali o niedrożności jelit. Moj mąż kilka lat temu miał operacje brzuca rany cietej nozem... Lekarze zdecydowali sie najpierw sprobować wyssac całatreśc ktora zalegala w brzuchu rurka wlożoną przez nos... Jednka po 1,5 dnia i następnych badaniach podjeli decyzje ze to nie ma sensu i zdecydowali sie 19.02 w nocy zrobić opercje... Ponieważ moj maż jest modelem chciał uniknoc znaczacych blizn, dlatego po rozmowie z lekarzem podjeli decyzję... ze najpierw spróbuja uzyc endoskopu (tak to sie chyba nazywa jak mi sie dobrze wydaje ) jesli nie bedzie to mozliwe to rozetna brzuch. Po okolo 3h zabiegu lekarz stwierdził iz musieli rozciac brzuch, a endoskopem wykonanli tylko jedno wescie... Przyczyna najwazniejsza problemow byl zrost z wczesniejsza rana. Ma ma 20 cm rane na srodku brzucha i druga 3cm mniejsza.
Od operacji mnelo 5 dni a moj maz nic nie moze jesl codzienne poranne przeswietlenie nie pokazuje specialnych zmian
. Jednak problem ktory jest najwazniejszy od okolo 2 dni ma ciagly bol kilka cm ponizej rany po endoskopie i ciagle wzdety brzuch... Wszytsko rowniez wydaje sie bez sensu gdyz glownym punktem operacji byly zrosty ale lekarz dzisiaj stwierdził iz organ nadel dotyka sie z wczesniejsza blizna i nie wiedza co z tym robic, wiec propanuja rozpoczac powolne przyjowanie posiłkow i zobaczyc reakcje brzucha...
Moje pytania
1.Czym moze byc spowodowany bol ponizej rany
2. Czy dotykanie sie organu z blizna jest niebezpieczne i czy moga byc powiklania.
3. Jak dlugo powinna trwac dieta po takim zabiegu
Dziekuję bardzo za odpowiedz..

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pani Anno,
odpowiedź na Pani pytania mogłaby być trudna nawet dla lekarza badającego osobiście Pani Męża. W tej sytuacji rady na odległość są jeszcze o wiele trudniejsze. Zrosty pooperacyjne mają często tendencję do ponawiania się, ale mimo to rokowanie po kilku dniach przykrych dolegliwości jest z reguły dobre. Na przykre odczucia bólowe Męża mogą mieć także wpływ obydwie rany pooperacyjne. Najważniejsze żeby ruszyła prawidłowa perystaltyka jelit. Codzienne zdjęcia jamy brzusznej nie wnoszą tu nic nowego. Więcej informacji daje osłuchiwanie pracy jelit i delikatne, ale profesjonalne badanie palpacyjne powłok brzusznych. Korzystając z pobytu w Korei wskazana byłaby próba zastosowania odpowiednich leków ziołowych oraz zabiegów akupunktury, które znacznie lepiej, niż leki chemiczne działają przeciwbólowo i regulują pracę przewodu pokarmowego. Do czasu oddania pierwszych wiatrów, a w następnych dniach i stolca dieta powinna być płynna, a nieco później przez dłuższy czas lekkostrawna. Wierzę, że niedługo stan zdrowia Męża ulegnie istotnej poprawie.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29