Niepokojące objawy c.d. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Niepokojące objawy c.d.

Dzień dobry,
Panie doktorze na początku dziękuję za udzielenie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.
Napisałam do Pana, ponieważ cały problem polega na tym, że przebywam poza granicami kraju, a niestety w miejscu, w którym się znajduję nie mam pełnego ubezpieczenia, więc jedynie w grę wchodziłby powrót do kraju. Chciałabym wiedzieć czy opisane objawy są rzeczywiście wskazaniem do pilnego powrotu do kraju czy jak pojawiłabym się za miesiąc czy to mogłoby wpłynąć na rozwój ewentualnego schorzenia?

Panie doktorze ja na co dzień poza zmęczeniem, apatią, niekiedy bólami brzucha normalnie funkcjonuję, sytuacja z tą wydzieliną przed oddaniem kału zdarzyła się kilkakrotnie, ale tak poza tym nie mam biegunek - wypróżniam się normalnie.
Co więcej jak jest ta wydzielina pomarańczowa (ona zdarza się w trakcie silnego parcia na stolec, bólu brzucha, zamiast puszczenia gazów - pojawia się wspomniana wydzielina, która brudzi bieliznę) to nie mam samej biegunki, tylko cienki stolec cały pokryty w tej wydzielinie, strasznie brzydko pachnący.
Te wydzieliny zauważyłam że pojawiają się po posiłku zwłaszcza tłustym (ostatnio zjadłam naleśniki i po ok. 30 min). Jest silny ból brzucha, gazy, a za nimi ta wydzielina - nie ma w niej śluzu, tylko jest pomarańczowa.
Czy wypadające duże ilości włosów mogą być z tym powiązane?
Panie doktorze co może być przyczyną? Co Pana zdaniem może być przyczyną wyżej wymienionych objawów?

Będę wdzięczna za udzielenie porady, wskazówki bo nie ma mnie w Polsce i nie ukrywam, że cała sytuacja mnie mocno stresuję.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Karolino,
w sytuacji kiedy jest Pani za granicą bez ubezpieczenia może Pani do miesiąca poczekać z udaniem się do lekarza, ale dłuższe przewlekanie tej sprawy nie powinno mieć miejsca. Całokształt obrazu klinicznego wymaga nie tylko dokładnego wywiadu i badania fizykalnego ale także paru badań dodatkowych.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38