Obrzęk limfatyczny nóg - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Obrzęk limfatyczny nóg

Witam serdecznie, moje problemy ze zdrowiem zaczely sie po pół roku od przeprowadzki do Warszawy (z Podlasie). Najpierw okazało się, że mam zwyrodnienie kręgosłupa (dyskopatia szyjna i piersiowa), a teraz cierpię z powodu obrzeku limfatycznego nóg. Od prawie miesiaca obrzęk nie ustepuje. Obrzękniete są obie nogi od kostek aż po uda (jestem osobą szczupłą). Od ponad miesiaca systematycznie ćwiczę (na piłce) ale nawet te ćwiczenia nie pozostawiąją żadnych śladów na nogach. Miałam 2 razy wykonany drenaż nóg (ręczny): za pierwszym razem limfa ładnie zeszła, tak, że nogi wróciły do stanu sprzed. Dosłownie 2 dni później obrzęk wrócił, a drenaż wykonany tydzień temu nie przyniósł praktycznie żadnej poprawy. Ogólne badania krwi są dobre. Gdzie szukać przyczyny obrzęku, jak sobie z nim poradzić? Czy hirudoterapia może pomóc?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pani Anno,

ze zmianami dyskopatycznymi prawdopodobnie już Pani do Warszawy przyjechała. Taka patologia w obrębie kręgosłupa zwykle rozwija się latami. Najprawdopodobniej jednak dopiero od zamieszkania w Warszawie zaczęła Pani odczuwać dolegliwości ze strony kręgosłupa.

To jeden problem, natomiast obrzęki kończyn dolnych nie wydają się być przynajmniej bezpośrednio związane ze zmianami w kręgosłupie. Na temat ich przyczyny powinien najpierw wypowiedzieć się lekarz rodzinny albo skierować Panią na konsultację do internisty a jeszcze lepiej do kardiologa. Czasem jest także w podobnych sytuacjach konieczna konsultacja chirurga, najlepiej chirurga naczyniowego. Musimy najpierw zacząć od diagnozy, która ułatwi skuteczne leczenie.

Ponieważ Pani dosyć jednoznacznie pogorszenie swego zdrowia wiąże ze zmianą miejsca zamieszkania, dobrze byłoby aby mieszkanie (czy dom) w nowym miejscu starannie przebadał dobry radiesteta i to nie tylko pod kątem żył wodnych ale także większego natężenia smogu elektromagnetycznego.

Jeśli okaże się, że przyczyną obrzęku jest bliżej nieokreślony zastój limfatyczny, skuteczną metodą leczenia może być rehabilitacja ruchowa (najlepiej wspomagana akupunkturą). Wtedy także w grę może wchodzić hirudoterapia.
Serdecznie Panią pozdrawiam

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24