Odczulać się czy nie? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Odczulać się czy nie?

Pytanie dotyczy: rzs, gościec, dychawica oskrzelowa


Od około 10 lat cierpię na bóle stawów. Mam wysokie OB np około 65. Raz wyszedł mi dodatni odczyn Wealer rose. Chodziłam do reumatologa, ale uznał, że to nie rzs. Mój alergolog stwierdził, że wygląda to na rzs i jeśli to nie jest rzs, to prosi o zaświadczenie od reumatologa. Reumatolog odmówił mi zaświadczenia. Alergolog nie zgodził się na odczulanie. Minęło kilka lat i mój lekarz alergolog otworzył prywatną praktykę. Poszłam więc do przychodni do innego lekarza. Ten nie wie o moich dolegliwościach - nie czytał mojej grubej kartoteki (leczę się od dziecka na pyłkowicę) i zlecił odczulanie. Ucieszyłam się, bo mam początki astmy i bardzo chcę się odczulać. Miałam zacząć po wakacjach. Ale w wakacje znów zaczęły mnie boleć stawy. Nie mogłam w nocy spać z bólu bioder, kolan, łokci, nadgarstków, a nawet całych kości u nóg. Wróciły mi problemy z ganglionami na nadgarstkach. Przez dwa tygodnie pobytu w domku letniskowym, gdzie jednak była wilgoć większa niż w bloku, moje ręce stały w dużej mierze niesprawne. Wróciłam z wczasów i jednak się boję odczulania. Czy słusznie? Czy powinnam przyznać się nowemu alergologowi do dolegliwości, czy jednak podjąć odczulanie - mam receptę w portfelu... Może mój lekarz niepotrzebnie mnie nastraszył? Może to nie rzs? Co robić?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pani Ewo,
nie wiem na ile poważnie mam traktować Pani prośbę o radę, ponieważ w rubryce wiek napisała Pani 2011. Uznaję to jednak za pomyłkę.
Moja rada na Pani dylematy brzmi: Zamiast rozwiązywać kwadraturę koła na temat czy leczyć gościec (jeśli to rzeczywiście jest rzs), czy poddać się odczulaniu z powodu rozpoczynającej się dychawicy oskrzelowej radzę Pani poddać się leczeniu akupunkturą. Jest to metoda skuteczna w leczeniu obydwu w/w schorzeń. Mówię to na podstawie własnego, ponad 40-letniego doświadczenia lekarskiego.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 14:29

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38