Odejmuje mi lewą stronę - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Odejmuje mi lewą stronę

Witam borykam się z chorobą już prawie rok i mam jej dość bo chcę wrócić do normalnego życia gdzie byłam bardzo aktywna praca po 12godzin dom działka dzieci a teraz musze liczyć na dzieci bo chodzę o kulach i jest mi ciężko. Odejmuje mi lewą stronę, bóle głowy z lewej strony drętwienie twarzy i rąk silne zawroty głowy, na lewej nodze nie mogę stanąć jest silny ból, noga jest bardzo często zimna jak chodzę to noga mi drętwieje i nie mogę jej zgiąć, zanika mi mięsień czworogłowego uda lewego i opadająca stopa. Wykonałam też badanie EMG wynik : neuropatia lewego nerwu strzałkowego (uszkodzenie na wysokości korzenia ). Stwierdzono dyskopatię odcinka szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego mam porobione rezonanse obu odcinków w lędźwiowym jest pogorszenie oto opisy ;badanie mr kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, dehydratacja i obniżenie krążka międzykręgowego L5-S1. Na tym poziomie wypuklina tylna centralno- obuboczna nieznacznie uciska przednią ścianę worka oponowego i obustronnie przewęża otwory między kręgowe. Nierówny zarys blaszek granicznych i uwypuklany dotrzonowe (guzki Schmorla) na pograniczu piersiowo- lędźwiowym.
Badanie mr odcinka szyjnego kręgosłupa. Niewielkiego stopnia dehydratacja krążka międzykręgowego C3-C4,C5-C6. Na poziomie C5-C6 i C6-C7 delikatne lewostronne wypukliny krążka. Nie wiem co mam robić byłam już u wielu lekarzy jeden mówi operacja a drugi nie operacja, od tabletek to mnie żołądek tak boli bo jeszcze mam ref luks , proszę o poradę co mam dalej robić bo mam dość siedzenia w domu i chodzenia o kulach. Sylwia

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Sylwio,

Niepokojące są zwłaszcza dolegliwości w Pani lewej kończynie dolnej. Stan ten wymaga konsultacji neurochirurgicznej i rozważenia zabiegu operacyjnego lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Myślę, że ma Pani duże szanse zostać zakwalifikowaną do zabiegu, oczywiście o ile sama się Pani nie sprzeciwia tej najskuteczniejszej metodzie leczenia w tym przypadku. Kręgosłup szyjny, podobnie zresztą jak lędźwiowy ( po ewentualnym zabiegu ) wymagać będzie systematycznej rehabilitacji, najlepiej w warunkach sanatorium lub oddziału rehabilitacji. Fizykoterapię i ćwiczenia warto podjąć jak najszybciej, a wtedy rokowanie będzie lepsze. Należy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego - dźwigania, schylania się, gdyż to pogarsza stan uszkodzonego już kręgosłupa. W takim schorzeniu jak u Pani stosuje się niesterydowe leki przeciwzapalne ( np. Aleve 220mg, 3 x dz. 1 tabl. ), lek osłonowy na żołądek, np. Bioprazol Bio 10 mg 1 tabl.na czczo oraz lek rozluźniający napięcie mięśni ( ten ostatni na receptę ). Takie leczenie można stosować do 2 tygodni i w tym czasie zadecydować o leczeniu operacyjnym.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21