Odma opłucnowa samoistna - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Odma opłucnowa samoistna

Witam, około 2 tygodnie temu miałem okropne bóle w klatce piersiowej, uczucie kłucia i drobne problemy z oddychaniem. Po zrobionych badaniach ( ekg, badanie krwi, i prześwietlenie klatki piersiowej) okazało się, że jest to odma opłucnowa samoistna. Miałem wykonany drenaż prawego płuca przez okres 5-ciu dni. Dostałem zwolnienie z gimnastyki na okres około czterech miesięcy. Moje pytanie jest takie.. Czy po odmie mogę grać w siatkówkę dość w dużych ilościach a dokładniej prawie codzienne treningi ponieważ plany na przyszłość, szkoła i to wszystko mają być związane z siatkówką.. I proszę mi powiedzieć? Będę miał taką możliwość grania bez ryzyka, że coś moim zdrowiem będzie nie tak?
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witaj Adrianie,
odma opłucnowa samoistna zwykle świadczy o delikatnej budowie płuc i opłucnej. Osoby, które przebyły odmę powinny unikać nagłych zmian ciśnienia (lotów na dużych wysokościach, nurkowania, skoków na bungee czy ze spadochronem) oraz sportów wysoce wysiłkowych. Zaleca się natomiast jogging i długie spacery.
Z podjęciem decyzji na temat intensywnego uprawiania siatkówki proponuję wstrzymać się przez okres pół roku, do roku. Jeśli odma nie powtórzy się można rozpocząć treningi siatkówki o stopniowo narastającej intensywności.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52