Omdlenie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Omdlenie

Pytanie dotyczy: omdlenie


Witam serdecznie wczoraj w nocy mój ociec który ma 55 lat zemdlał w kuchni lub osłabł, po wstaniu z podłogi zauważyłem że był siny na twarzy, zadzwoniłem po pogotowie sprawdzili puls oraz ciśnienie i lekarz powiedział że wszystko jest dobrze.
Chcieli zabrać ojca na jakieś badanie lecz po chwili już mu się zrobiło dobrze, zauważyłem że mówi wolniejszym tempem nie wiem czy to nie był udar.
Najbardziej się obawiam że coś poważnego się stało z nim dlatego pisze do pana lekarza, moj tata pracuje fizycznie i zamiast śniadania z rana woli wypic z 2 kawy i wypalic z 7 papierosow w pracy nic nie je tylko pije kawy i pali.

Prosiło bym o pomoc co dalej robić bo niestety on nie chce iść do lekarza a chciałbym wiedzieć co Pan lekarz o tym myśli, wiem ze powinien zmienić styl życia.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Krzysztofie,

Taki sposób nadużywania używek, o jakim Pan wspomina, prostą drogą prowadzi do udaru mózgu i zawału serca. Ojcu należy wykonać TK głowy i EKG serca oraz badania laboratoryjne krwi z oceną lipidogramu i glikemii na czczo. Jest to stan zagrożenia życia i wymaga pilnej interwencji lekarskiej. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego jeszcze w tym tygodniu.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27