Operacja kolana - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 17 października 2021, Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Porady Eksperta

Operacja kolana

Pytanie dotyczy: wiązadła krzyżowe, kolano, rehabilitacja


Rok temu miałam wypadek samochodowy w wyniku którego zerwały mi się wiązadła krzyżowe i złamała się górna nasada kości piszczelowej prawej, która została złączona pętlą drutu, po czym miałam nogę w gipsie przez 6 tygodni. Obecnie nie jestem w stanie zgiąć jej maksymalnie i nękają mnie sporadyczne, krótkotrwałe bóle kolana, ale nie to jest powodem pytania. Mam mieć operację polegającą na wyjęciu tej pętli drutu. Okropnie sie jej boję, bo nie wiem na czym będzie ona polegać, czy z powrotem wsadzą mi nogę w gips, czy będę miała trudności z poruszaniem się itp; czy będzie zupełnie na odwrót: bez gipsu, szybko, trwało, efektywnie. Proszę o pomoc. Dodam, że mam 15 lat.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witaj Iwonko,
problemy ograniczenia ruchomości stawu kolanowego najprawdopodobniej wynikają z braku odpowiedniej rehabilitacji. Usunięcie pętli to zwykle niewielki zabieg, po którym unieruchomienie jest znacznie krótsze, niż po pierwszym zabiegu. Po zdjęciu pętli właściwa rehabilitacja w postaci ćwiczeń izometrycznych powinna rozpocząć sie już w gipsie.

Poproś rodziców aby po zdjęciu gipsu skonsultowali Cię z doświadczonym rehabilitantem. Wyglada na to, ze Twoja rehabilitacja ze względu na utrwalone ogranizenia ruchowe potrwa parę miesięcy, a jej wynik będzie w duzej mierze zależał takze od Twojego zaangazowania w ten proces.

Życzę wytrwałości i powodzenia w powrocie pełnej sprawności.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-16 08:16