Opuchlizna kolana - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Opuchlizna kolana

Pytanie dotyczy: obrzęk urazowy, wysięk, ścięgna


Witam, w piątek w pracy zaczęła mi puchnąć noga w okolicach kolana, pracuję przy kładzeniu podłóg, więc to właśnie kolana są najbardziej naciskane i poodgniatane. Po kilku godzinach pracy kolano zaczęło puchnąć, pod wieczór było już wielkości arbuza. Zastanawiałem się nad pojechaniem do szpitala bo ból był nie do zniesienia ale dałem jakoś rade. W piątkową noc w ogóle nie spałem, ciągłe ukucia. Przeczekałem weekend i poszedłem do lekarza który przepisał mi antybiotyk który brałem do dziś.
Wydaje mi się że opuchlizna z kolana zmalała właśnie po wzięciu antybiotyku ale teraz jest kolejny problem, bo opuchlizna przeszła w dół nogi czyli w kostkę i tam została do dzis(dodam, że wczoraj zaczęła sie tam przesuwać)
Dziś dostałem opinie od lekarza :
"Zwapnienie w przyczepie ścięgna na przednio-górnej powierzchni rzepki prawego stawu kolanowego. Poza tym staw kolanowy prawy bez zmian."
z góry dziękuję

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana.
opisywane przez Pana objawy i okoliczności ich wystąpienia przemawiają za obrzękiem urazowym (prawdopodobnie połączonego z wysiękiem) z
powodu długotrwalego nacisku. W takich przypadkach najczęściej nie stosuje się antybiotykow, ale jeśli Panu antybiotyk pomógł, to cieszę się. Fakt, że obrzęk (z wysiękiem?) przemieścił się grawitacyjnie w okolicę kostki potwierdza inną przyczynę tych zmian, niż stan zapalny.
Zmiany w postaci zwapnienia w przyczepie ścięgna nie są przyczyną obecnych Pana dolegiwości a raczej przemawiają za przelekłym nciskiem podczas częstego przebywania w poazycji klęczącej.
Mam nadzieję, że po paru dniach zmiany te i związane z nimi dolegliwości ustąpią. Na przyszłość proszę jednak unikać długotwalego klęczenia na twardym podłożu.
Jeśli opisywane zmiany i dolegliwości utrzymywałyby się dłużej, może być konieczna konsultacja chirurga urazowego.
Serdecznie pozdrawiam.
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52