Opuchlizna stóp - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Opuchlizna stóp

Dobry wieczór. Chciałabym prosić o poradę. Od 2 lat mam problemy ze stopami. Puchną ( głównie w okolicach kostek i śródstopia) i bolą. Skóra w tym miejscu jest strasznie napięta i często zauważam czerwone krwinki. Byłam na konsultacjach u wielu specjalistów: chirurgów, ortopedów, rehabilitantów. Żaden z nich nie był w stanie stwierdzić, co mi dolega. Wcześniej nie miałam żadnych problemów, dotyczących stóp. Były wręcz bardzo chude. Jednego dnia założyłam buty na wysokim obcasie. Pamiętam jedynie, że lekko wykręciłam jedną ze stóp, ale nie odczułam bólu. Obrzęk pojawił się na drugi dzień i utrzymuje do chwili obecnej. Druga stopa też puchnie. Nie jestem w stanie włożyć nogi do jakiegokolwiek buta poza obuwiem sportowym czy giętkimi balerinami. Miałam robione wszelkie badania: wielokrotnie powtarzane badania krwi, prześwietlenie stopy, badania sprawdzające poprawność krążenia limfy, badanie Dopplera. Każde z nich nie wykazało niczego niepokojącego. Wyniki są takie jak powinny być u zdrowego człowieka. Obrzęki są bardzo duże. Nie chodzi o lekkie spuchnięcie. Nie pomagają żadne maści i kremy. Od początku noszę opaskę uciskową, ale nie przynosi żadnych rezultatów. Wydaje mi się nawet, że po jej stosowaniu stopy bardziej puchną, bolą i czuję pieczenie. Rok temu dostałam skierowanie na rehabilitację. Do zabiegów należały: masaż wirowy, naświetlanie stopy punktowe i zabieg polegający na wmasowywaniu żelu specjalistycznym urządzeniem. Niestety nic nie przyniosło skutku. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Dominiko,
choć w Pani przypadku przebyty uraz mógł odegrać pewną rolę w obecnych dolegliwościach, to jednak nie wydaje się być jedyną przyczyną obrzęku stóp. Jest prawdopodobne, że ponadto z bliżej nieznanych powodów doszło u Pani do zaburzeń hormonalnych i obniżenia ogólnej odporności organizmu. Więcej informacji na temat na temat przyczyny Pani dolegliwości może wnieść bardzo dokładny wywiad i staranne badanie fizykalne.
Proponuję systematyczne i długotrwałe ćwiczenia na rowerze stacjonarnym z niewielkim obciążeniem, wspomagane zabiegami akupunktury i/lub akupresurę stóp.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52