Orzeczenie do wyniku badaia elektroencefalograficznego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Orzeczenie do wyniku badaia elektroencefalograficznego

Witam serdecznie.
Chciałabym poprosić o wyjaśnienie orzeczenia do wyniku badania mojego 11- letniego syna. Treść następująca.
"Miernie/słabo regularna czynność bioelektryczna z widocznie podwyższonym udziałem czynności theta bez rejestrowalnej napadowości i ogniskowości wysoce wrażliwa na HW w granicach szerokiej normy dla wieku "
opis badania.
"Na czynność podstawową składa się miernie/małoregularny rytm alfa o częstotliwości 9,5 Hz i amplitudzie do 70 uV. W okolicach przednich czynność szybka beta. w okolicach skroniowych domieszka rozsianych miernie licznych fal theta 6-7 Hz różnokształtnych. Fotosymulacja nie modyfikuje w istotny sposób zapisu. Hyperwentylacja prowokuje w okolicach skroniowych uogólnione salwy wysokonapięciowych fal delta z theta 3-5 Hz o amplitudzie do 250 uV. Reakcja zatrzymania obecna. Czynności napadowej ani ogniskowości nie zarejestrowano - reakcja na HW to nadwrażliwość.
Byłabym wdzięczna o napisanie, czy wynik ten jest dobry, czy są może jakieś odstępstwa od normy. Dziecko zostało skierowane na badanie przez psychiatre, ponieważ ma zaburzenia zachowania.
Pozrawiam patrycja.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Patrycjo,

Syn wymaga konsultacji neurologicznej, w wyniku której jedynie można orzec o stanie zdrowia układu nerwowego. Sam wynik EEG jest niemiarodajny i w przypadku wykazania nieprawidłowości badaniem neurologicznym może stanowić potwierdeznie choroby. Fakt wykazania przez psychiatrę zaburzeń tym bardziej skłania do oceny neurologicznej. Natomiast otrzymany zapis EEG tego typu u 11-latka, u którego ani neurolog, ani psychiatra nie wykazałby badaniem żadnych zaburzeń - nie potwierdza żadnej choroby. Badanie EEG jest jedynie uzupełniającym badaniem dodatkowym i jego zapis nie daje pewności o żadnej chorobie. EEG można interpretować tylko po zbadaniu pacjenta, zapoznaniu się z jego dolegliwościami i objawami.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27