Orzeczenie do wyniku badaia elektroencefalograficznego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 28 września 2022, Imieniny: Marka, Wacława
Porady Eksperta

Orzeczenie do wyniku badaia elektroencefalograficznego

Witam serdecznie.
Chciałabym poprosić o wyjaśnienie orzeczenia do wyniku badania mojego 11- letniego syna. Treść następująca.
"Miernie/słabo regularna czynność bioelektryczna z widocznie podwyższonym udziałem czynności theta bez rejestrowalnej napadowości i ogniskowości wysoce wrażliwa na HW w granicach szerokiej normy dla wieku "
opis badania.
"Na czynność podstawową składa się miernie/małoregularny rytm alfa o częstotliwości 9,5 Hz i amplitudzie do 70 uV. W okolicach przednich czynność szybka beta. w okolicach skroniowych domieszka rozsianych miernie licznych fal theta 6-7 Hz różnokształtnych. Fotosymulacja nie modyfikuje w istotny sposób zapisu. Hyperwentylacja prowokuje w okolicach skroniowych uogólnione salwy wysokonapięciowych fal delta z theta 3-5 Hz o amplitudzie do 250 uV. Reakcja zatrzymania obecna. Czynności napadowej ani ogniskowości nie zarejestrowano - reakcja na HW to nadwrażliwość.
Byłabym wdzięczna o napisanie, czy wynik ten jest dobry, czy są może jakieś odstępstwa od normy. Dziecko zostało skierowane na badanie przez psychiatre, ponieważ ma zaburzenia zachowania.
Pozrawiam patrycja.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Patrycjo,

Syn wymaga konsultacji neurologicznej, w wyniku której jedynie można orzec o stanie zdrowia układu nerwowego. Sam wynik EEG jest niemiarodajny i w przypadku wykazania nieprawidłowości badaniem neurologicznym może stanowić potwierdeznie choroby. Fakt wykazania przez psychiatrę zaburzeń tym bardziej skłania do oceny neurologicznej. Natomiast otrzymany zapis EEG tego typu u 11-latka, u którego ani neurolog, ani psychiatra nie wykazałby badaniem żadnych zaburzeń - nie potwierdza żadnej choroby. Badanie EEG jest jedynie uzupełniającym badaniem dodatkowym i jego zapis nie daje pewności o żadnej chorobie. EEG można interpretować tylko po zbadaniu pacjenta, zapoznaniu się z jego dolegliwościami i objawami.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-09-27 22:17

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-27 09:12