Otępienie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Otępienie

Dzień dobry panie doktorze, liczę na odpowiedz z pana strony, moim problemem od ponąd 1,5 miesiąca jest otępienie, chodzę jak nie przytomny, brak mi koncentracji, nie mogę się skupić na niczym w pracy ani w domu chodzę rozkojarzony.
Udałem się do lekarza rodzinnego który nie za bardzo wiedział co mi dolega skierował mnie do neurologa, który mnie przebadał i dał mi lek o nazwie lucetam 1200mg biorę 2 razy dziennie od ponad, 1,5 tygodnia ale nie widzę poprawy, do tego bardzo się pocę na całym cielę, zostałem skierowany na rezonans magnetyczny głowy oto opis badania : Badanie wykonane w sekwencji SE I FLAIR, obrazy T1 I T2 - zależne uwidoczniło mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych. Przymózgowe przestrzenie plynowe prawidłowe. Układ komorowy nie poszerzony. Zlącze czaszkowo-kręgosłupowe przedstawia się prawidłowo. Nieznacznie zgrubienia błony śluzowej zatok przynosowych. Jaka może być przyczyna takiego otępienia?, jakie mam wykonać badania?
Mam nadzieje że nie jest to początek jakiej choroby psychicznej czy rezonans magnetyczny uwidocznił by w mózgu takie zmiany chorobowe? , czy jest to jakaś nerwica lub depresja nigdy nie maiłem takich stanów, proszę o poradę ……….

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Marcinie,

Uważam, że nie cierpi Pan ani na otępienie, ani na depresję. Ma Pan natomiast zapalenie zatok obocznych nosa i zespół rzekomonerwicowy. Warto przeprowadzić przeglądowe badania: laboratoryjną ocenę moczu i krwi, wymaz z nosa na posiew mikrobiologiczny, konsultację stomatologiczną i laryngologiczną.
Dobrze byłoby wyjaśnić Pańskiemu lekarzowi okoliczności życiowe związane z początkiem tych zaburzeń, tzn. : co wydarzyło się u Pana te 2 miesiące temu ? Choroba, moim zdaniem, okaże się w pełni wyleczalna.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n. med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neuroog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04