Padaczka? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Padaczka?

Witam,zwracam się ponownie do Pana doktora z pytaniem,już raz pytałam o jedną chorobę na którą cierpię tj. na dystonię szyjną,ale w sumie nie napisałam tam,że cierpię też na padaczkę.Padaczka ujawniła się 3 lata temu tu są jeszcze większe wątpliwości samego neurologa.Związku z tym mam pytanie czy to w ogóle jest padaczka,bo mam dobre EEG,robiłam kilka razy,w tym po nieprzespanej nocy.Robiłam również rezonans głowy jest prawidłowy mam jedynie zaniki korowe w płacie czołowym i pojedyncze ognisko hiperintensywne przemawiające za przebyta zmiana naczyniową.Mam napady w nocy,w sumie łącznie ich było 6,z przegryzieniem języka,z mimowolnym oddaniem moczu.Nikt tego nie widział,ale po takim ataku czuję się fatalnie, bolą mnie mięśnie,nie mam sił,jest mi niedobrze,czasem boli głowa.Czy to może być padaczka,przy prawidłowym EEG? przyjmuję od 6 miesięcy depakinę 500 na padaczkę,nie na dystonię, ale mam po niej najprawdopodobniej objawy uboczne zaburzenia miesiączkowania,wypadanie włosów, tycie,aktualnie mam ją zamienianą stopniowo na topamax, docelowo 2x75mg.Oprócz tego często krzyczę w nocy,lekarz psychiatra,do którego skierował mnie neurolog z racji tego,że dystonia mnie dołuje i mam inne zaburzenia emocjonalne, sugerował,że to też mogą być napady,ale nie wiem czy ma rację,ale powiedział też,że napady mogą być pod wpływem kumulowania się emocji czy to prawda? Jeśli to nie jest epilepsja to wolałabym nie brać leków.Odkąd biorę leki napadów nie było.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. tk80,

Istnienie niewątpliwej u Pani padaczki nasuwa podejrzenie, że o ile nie jest to dystonia Oppenheima, to zapewne cierpi Pani na dystonię wtórną, w której obraz wpisane jest współistnienie dystonii z padaczką. Są dziesiątki takich rzadkich jednostek chorobowych, z których liczne mają tło genetyczne. Warto by przeprowadzić diagnostykę, np. w oparciu o możliwości badawcze Zakładu Genetyki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przy ul. Sobieskiego.
Jest też niewykluczone, zwłaszcza jeśli ma Pani tendencje do nadwagi, że zaburzenia miesiączkowania i tycie nie są u Pani skutkiem stosowania Depakiny ( choć tycie i wypadanie włosów po niej się zdarza w przeciwieństwie do Topamaxu ), lecz objawem PCO, tj. zespołu policystycznych jajników.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29