Padaczka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Padaczka

Witam, od niedawna borykam sie z takim problemem, moje dziecko cierpi na padaczke, wykryta juz okolo 2 lata temu, od tego czasu brala lekarstwo podane przez lekarza o nazwie Tegretol. Na poczatku miala dawke okolo 1,2 malej lyzeczki i wszystko bylo dobrze, nic sie nie dzialo nie miala atakow. niedawno nie wiadomo z jakiegopowodu dostala atak i uderzyla glowa o podloge, mowila mi ze zakrecilo jej sie w glowie, od tego czasu dziecko jest calkowicie inne. Bylismy u lekarza zwiekszyli jej dawke lekarstwa do 6 ml, jednakze nie widze poprawy, moze nie ma atakow aczkolwiek dziecko ma problem z wymowa, z koncentracja, zamykaja sie jej oczy, jest senna... Dziecko ma trudnosci z pisaniem, czytaniem, szczegolnie z mowieniem podstawowych zdan. Robilismy badania tomografie glowy, zeby sprawdzic czy po uderzeniu dziecku sie cos nie stalo w glowe, aczkolwiek nic nie wykryto.
Jestesmy bezradni nie wiemy co mamy zrobic w tej sytuacji, bardzo sie martwimy o nasza coreczke, zapomnialam dodac ma 7 lat.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Moniko,

Pani córka wymaga bardziej wnikliwej diagnostyki, która umożliwi skuteczniejsze leczenie pod nadzorem specjalisty neurologii dziecięcej. Poza rezonansem magnetycznym, mogą byc potrzebne, do ustalenia rozpoznania, także inne badania, które aby okreslić należy najpierw poddać dziecko badaniu u wspomnianego specjalisty. Z opisu wynika, że jednym z objawów nieustalonej dotąd choroby córki jest padaczka, ale inne nieprawidłowości, które wystepują poza atakami wymagają podjęcia dodatkowych kroków niż tylko stosowanie leku przeciwpadaczkowego, który nie leczy choroby zasadniczej. Warto pilnie skonsultować się ze wspomnianym neuropediatrą, aby zapewnić córce dalszy, jak najlepszy, rozwój.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 14:29

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38