Padaczka? c.d. - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Padaczka? c.d.

Witam,dziękuję bardzo za odpowiedź,jednak Pana doktora odpowiedź nasunęła mi pewne niewiadome.Moja dystonia pojawiła się wcześniej niż padaczka dystonię mam od ponad 5 lat padaczkę od 3,czy to może być nadal dystonia wtórna? Dystonia wtórna to jest dystonia czymś wywołana czy ona jest w takim razie wyleczalna? czy powinnam być leczona toksyną botulinową? ona jest u mnie skuteczna,ale niestety dostaję ją bardzo rzadko,bo niestety,klinika,w której ją otrzymuję nie może mi jej podawać częściej niż dwa razy w roku,prywatnie to jest duży koszt i nie zawsze mnie stać.Od dystonii niestety powoli wysiada mi układ kostny oraz meczą różne nerwobóle.
Czy jeśli u mnie w rodzinie nikt nie chorował ani na padaczkę ani na dystonię to czy to może być sprawa genetyczna.Co da wykonanie badań genetycznych?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. tk80,

Nadal jestem zdania, że Pani padaczka może być częścią obrazu dystonii wtórnej. Tło genetyczne może być spowodowane mutacją sporadyczną i wtedy nikt z wstępnych może jej nie mieć. Skuteczne leczenie botuliną wymaga injekcji co 3 miesiące, a leczenie przeciwpadaczkowe kontynuuje się jeszcze przez 3 lata od czasu ostatniego napadu. Badanie genetyczne może ustalić przyczynę obu chorób równocześnie.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P.Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18