Padaczka, torbiel - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Padaczka, torbiel

Pytanie dotyczy: padaczka, torbiel mózgu


Witam. Mam 14 lat, gdy miałem 8 lat dostałem ataku padaczki jednorazowy incydent brałem leki depakine obecnie lekarz odstawił leki , w akrach napisane mam " G403 uogólniona samoistna padaczka i zespoły padaczkowe kod ICD10", w badaniach MR głowy gdy miałem te 8 lat uwidoczniono torbiel przegrody przeźroczystej oraz sklepienia o szerokości 14mm, układ komorowy nadnamiotowy wykazuje cechy niewielkiej deformacji spowodowanej amonali, ograniczone zmiany obejmujące zatokę klinową oraz komórki sitowe. Chciałbym wiedzieć czy to poważne są choroby. Czy atak może się pojawić kolejny raz? Czy ten torbiel to coś poważnego? czy to tykająca bomba? Czy można pić alkohol i palić marihuanę gdy się posiada takie dolegliwości? czego unikać? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Drogi chłopcze,

Torbiele mózgu, które wykryto u Ciebie 6 lat temu w MR głowy nie stanowią zagrożenia zdrowia i nie wymagają operacji. Natomiast deformacja obejmująca sitowie i zatokę klinową wymaga obserwacji. Celowe jest wykonanie obecnie ponownego badania MR głowy.
Pić alkohou, ani tym bardziej palić marihuany w żadnym wypadku nie wolno. Grozi to poważnymi i trwałymi konsekwencjami neuropsychiatrycznymi.
Z wynikiem badania kontrolnego MR głowy należy zgłosić się na konsultację do neurochirurga lub neurologa, najlepiej - dziecięcego. Konieczny jest nadzór nad Tobą takiego właśnie specjalisty, aby napad padaczki się nie powtórzył.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04