Polipy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 27 listopada 2022, Imieniny: Waleriana, Wergiliusza
Porady Eksperta

Polipy

Polipy były usuwane w znieczuleniu miejscowym tylko z nosa, bo tomograf nie wykazał zmian w zatokach. Zabieg był robiony w szpitalu wojskowym we wrocławiu. Ostatnio byłam u laryngologa z szumem w uchu więc laryngologicznie wydaje się byc wszystko ok. Szum jest nie zdiagnozowany. Podobno tak mi już zostanie.
badań na żołądek nie robiłam bo internista nie dał mi skierowania na żadne badania. Zarejestrowałam się prywatnie na usg jamy brzusznej ale mam termin za 3 tygodnie. najbardziej martwi mnie objaw gorzkiego smaku w ustach i pieczenia języka. nie wiem od czego to może być. nie mam nudności, nie mam biegunek. często mam wzdęcia i gazy. nie piecze mnie w przełyku, nic mnie nie boli. Nie wiem jaka choroba może wywoływać taki objaw, bo bardzo się denerwuję, bo z dnia na dzień pieczenie jest coraz silniejsze. Mój internista niewiele mówi i przepisuje mi leki, które nie pomagają min. nolplaza i pangrol. Proszę o pomoc, jakie badania powinnam zrobić. Zrobię je nawet prywatnie, żeby tylko wiedzieć co mi jest. taki stan ma od miesiąca.

Odpowiedź Eksperta:

Dr n. med. Zbigniew Świerczyński

Laryngolog, otorynolaryngolog

1. Polipy usuwane w znieczuleniu miejscowym to LECZENIE NIESKUTECZNE.Jezeli sa polipy w nosie, to zawsze są mniej czy wiecej zwiazane z zatokami sitowymi. [ Jestem współautorem ksiażek o chorobach zatok i wiem co mówię].
Dokładne badanie ENDOSKOPOWE JAM NOSA może potwierdzic lub wykluczyć istnienie przerostów w okolicy zatok sitowych. Warto wykonać tzw. CYTOLOGIĘ ZŁUSZCZENIOWĄ błony sluzowej nosa na obecnosc aeozynofillów. [ wtedy wiemy jakimi lekami naloeży leczyć nos, aby polipy nie nawróciły.
2.BEZWZGLĘDNIE nalezy wykonać gastroskopię,ew kolonoskopię, USG jamy brzusznej
3. Powinna Pani być przebadana i leczona w ODDZIALE GASTROENTEROLOGICZNYM szpitala bo objawy sa uciązliwe a nie wiadomo o co chodzi.
4. Proszę do mnie zadzwonić na nr. 503 38 74 73 to dopowiem resztę.
dr med. Z.Swierczyński.specj. otorynolaryngolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-11-26 13:22