Poszerzona żyła szyjna wewnętrzna u dziecka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Poszerzona żyła szyjna wewnętrzna u dziecka

Witam serdecznie.
Panie doktorze u mojego 6 letniego syna od jakiegoś czasu na szyi przy kaszlu, lub śmiechu zauważyłam że po lewej stronie wychodzi mu taka buła (zlokalizowana wzdłuż jabłka adama). Przy okazji robienia usg węzłów chłonnych (dziecko jest alergiczne od urodzenia, ma atopowe zapalenie skóry) wyszła poszerzona żyła szyjna wewnętrzna. Jednakże zarówno Pani doktor robiąca usg jak i doktor prowadząca nie wiedzą co może być przyczyną. Dostałam skierowanie do kardiologa- kardiolog nie zbadał żyły, bo sie tym nie zajmuje i nie miał takiej cieńkiej głowicy. Zbadał serce(usg, ekg) wszystko w normie. Byłam prywatnie na badaniu doplera tętnic i żył szyjnych, przepływ krwi jest w porządku, tętnice ok -ta z lewej strony lekko skrzywiona, ale to nie przeszkadza w przepływie krwi.Żyła po lewej stronie poszerzona, ale doktor robiący badanie (neurolog) również nie wiedział dlaczego może być poszerzona, bo się na żyłach nie zna. Mówił że być może uciska węzeł chłonny, bo są powiększone.Badanie krwi razem z ob wyszło w normie. Tylko ma za gęstą krew, ale mówią, że być może od tego, że rano przed badaniem nic nie podałam dziecku do picia.Będziemy jeszcze powtarzać krew.
Bardzo się martwię co może być przyczyną i nie wiem gdzie z tym problemem mam się udać? Lekarz neurolog mówił że do chirurga naczyniowego, ale że będzie bardzo trudno takiego znależć typowo od dzieci
Bardzo proszę o jakąś poradę, bo nie bardzo wiem co o tym myśleć.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Marzena z Sosnowca.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pani Marzeno,
w opisywanej przez Panią sprawie największą szansę na kompetentne wypowiedzenie się może mieć klinika schorzeń naczyń. Przed laty taka klinika była m.in. we Wrocławiu. nie mam jednak bieżących informacji na ten temat.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38