Problem z kośćmi - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Problem z kośćmi

Pytanie dotyczy: kość, nerw promieniowy, leczenie


Witam. Mój problem zaczął się pięć lat temu i trwa do dziś. na obu nadgarstkach miałam wyrośle chrzęstno kostne.ponieważ nie przeszkadzały mi w funkcjonowaniu nic z nimi nie robiłam. w roku 2010 jedna z wyrośli zaczęła rosnąć a ręka boleć. smarowalam ją maścią przepisywaną przez ortopedę która nic nie pomogła. lekarz zadecydował o usunięciu wyrośli.zabieg w znievzuleniu miejscowym mialam przeprowadzony w lutym 2011r. dwa trygodnie po zabiego ręka zaczęła boleć i pojawił się guz który się pojawiał(twardy) dodam że z histopatologii wyszła wyrośl chrzęstno kostna.lekarz zadecydował o ponownym zabiegu który przeszłam już w narkozie dożylnej 1 kwietnia 2011r. sytuacja powtórzyła się, guz odrósł do tego doszło mrowienie trzech palców (kciuk wskazujący środkowy). Przeszłam zabiegi laserem, bóle nie ustępują. lekarz zlecił tk nadgarstka której opis brzmiał : uogólniony zanik kostny w obrębie nadgarstka. ortopeda nie chciał podjac się dalszego leczenia (stweirdził że najpierw konsultacja z endokrynologiem skąd zanik kostny) konsultację odbyłam wg. endokrynologa wszystko jest ok,zlecił densytometrię w której w kości biodrowej wyszły duże zwyrodnienia.jednak nadal uważa, że endokrynologicznie jest wszystko ok.
ortopeda dalej skierował do traumatologa - który po badaniu stwierdził m.in. wypadające biodro, zapalenie okołostawowe barku i łokcia, koślawe palce u nóg. dodam,że problemy z kośćmi nasilają się bolą mnie w tej chwili obydwa nadgarstki ( nie jestem w staniu utrzymać czajnika w jednym ręku), biodro lewe, kolana. Teraz moje "leczenie" utkwiło w martwym punkcie- lekarze nie wiedzą co dalej..

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

Witam, zaburzenia czucia grzbietu ręki po stronie promieniowej mogą wynikać z wciągnięcia gałęzi nerwu promieniowego w gojaca sie bliznę lub uciskiem przez rozrastajacy sie guz kostny. Wymagać to może reoperacji. Natomiast lokalny zanik tkanki kostnej może być objawem zespołu algodystroficznego na tle dysfunkcji powyzszego nerwu, jeśli występują dodatkowe objawy. Można wtedy spróbować leczenia farmakologicznego z fizjoterapia. Pzdr. P.Nowicki.

Pawel Nowicki

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 14:29

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38