Problem z kręgami szyjnymi - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Problem z kręgami szyjnymi

witam. ostatnio poprawiając poduszkę coś przeskoczyło mi w karku. rano nie mogłam podnieść się z łóżka. okropny ból przy jakiejkolwiek próbie ruchu w karku-z lewej strony oraz górnej części pleców promieniujący na lewą rękę. dolegliwości tak uciążliwe iż nie byłam w stanie pójść do pracy. dodam iż wcześniej miewałam dolegliwości z lewej str karku i pleców oraz bardzo często drętwieje mi lewa dłoń, a najbardziej mały i serdeczny palec. byłam u lekarza, przepisał mi diclofenac i diazepam. objawy powoli ustępują, jednak wciąż mam ograniczone ruchy(po 2 dniach). zastanawiam się czy to zwykłe nerwobóle czu jakiś problem z kręgosłupem, gdyż zdarzyło się to nie pierwszy raz, a za każdym razem w tym samym miejscu. proszę o poradę. pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Kiko,
opisywane przez Panią dolegliwości, pojawiające się wielokrotnie wymagają zdjęcia szyjnego odcinka kręgosłupa oraz konsultacji lekarskiej, od której powinno być uzależnione dalsze postępowanie.

Diclofenac i diazepam to tylko doraźne leczenie objawowe, bez wiekszych szans na istotna poprawę. wiele wskazuje na to, że konieczna jest systematyczna rehabilitacja ruchowa z dużym zaangażowaniem z Pani strony, racjonalizacja diety i higienizacja stylu życia. Do bardziej szczegółowego ustalenia programu Pani leczenia konieczna jest konsultacja neurologa lub rehabilitanta.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27