Problem z piętami tkz choroba haglunda - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Problem z piętami tkz choroba haglunda

witam serdecznie, chcialem skonsultowac sie z Panem w sprawie postawionej mi diagnozy. Otoz od roku czasu borykam sie z problem bolu piet a dokladnie tuz nad pieta, na poczatku bagatelizowalem problem i nadal trenowalem(sporty walki i lekka silownia) pol roku temu udalem sie do lekarza ktory postawil diagnoze zapalenie przyczepu sciegna achillesa lekaz zaproponowal abym odciazyl piete i brał leki przeciw zapalne niestety nic mi to nie pomoglo wiec wybralem sie ponownie i tym razem zalecil fizykopterapie lesery itp pomagalo troszke ale 2 dni po skonczeniu rechabilitacji bol wrocil poszedlem wiec do innego lekarza ten z kolei po zrobieniu usg i rtg powiedzial ze mam jałowata martwice kosci tkz pieta haglunda i powiedzial ze zadne leki czy lasery w tym wypadku nie pomoga zaproponowal wiec zabieg operacyjny rodz operacji-plastyka guzow pietowych obustronnie koszt takiej operacji okolo 5000 tys dodam jeszcze tresc badania usg obecnosc nieregularnych blizn,zmineralizowanych blizn i nawarstwien w przyczepach sciegien po przebytych mikrourazach w czesci srodkowej prawego przyczepu pietowego obecnosc szpilkowatych blizn oraz rozrzedzonej struktury włókienkowej/degeneracji od strony brzusznej przyczepu na dł 10 mm,grubosci 1,4mm czesc dalsza lewego sciegna z miernie nasilona śródstruktularna przebudowa i degeneracja wyrazniejsza w czesci brzusznej przyczepu na dł 10mm,grubosci 1,5mm kaletki guzkow pietowych bez zmian zapalnych. chcialbym sie dowiedziec jaka jest pana opinia na ten temat czy operacja jest potrzebna?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Dawidzie,
na leczenie opisanego przez Pana problemu powinno się składać kilka działań. Należy rozpocząć od wygodnego, dosyć obszernego i miękkiego obuwia. Wskazana jest racjonalizacja diety na nisko węglowodanową, z przewagą warzyw i owoców. W przypadkach nadwagi ważna jest także normalizacja wagi i sylwetki oraz systematyczne ćwiczenia na rowerze stacjonarnym i ćwiczenia z ekspanderem najlepiej na jednej gumie(chodzi o uelastycznienie mięśni tułowia i kończyn. Powinien Pan na okres kilku tygodni, a może i miesięcy ograniczyć forsowne chodzenie i długotrwałe stanie.
Miejscowo proponuję rozpocząć od akupresury miejsc bolesnych palcem lub węższym, twardym i o zaokrąglonej końcówce przedmiotem. Gdyby to nie pomogło, proszę pomyśleć o możliwości zabiegów akupunktury. Ponadto pomiędzy zabiegami proponuję w obydwie stopy wcierki z maści chińskiej Kurasan.
Gdyby i to zawiodło, warto spróbować zabiegów niedawno wprowadzonym do lecznictwa aparatem wibracyjnym (zupełnie inny niż większość dotychczas stosowanych różnych wibratorów). Aparat ten nosi nazwę Vitafon.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29