Problem z raną po drenie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Problem z raną po drenie

Rok temu miałem robioną operację stwierdzono zapalenie jamy otrzewnej.Miałem cewnik i 2 dreny po operacji.Pierwszy dren miałem w okolicy pachwiny rana się pięknie zagoiła,drugi pośrodku brzucha po prawej stronie.Jak mi go wyciągała pielęgniarka po 2 tygodniach wyciągła mi z rany jakiś flak i zakleiła plastrem.Zaczeła wyciekać mi z tej rany po drenie ropa po 14 dniach wypisano mnie ze szpitala z tą cieknącą raną stwierdzono że albo wycieknie albo czeka mnie następne cięcie.Ropa mi leciała jeszcze 3 miesiące lekaż w przychodni robił mi tylko opatrunki i to wszystko.Po 3 miesiącach rana się niby zagoiła.Od maja pracuję w Czechach już 2 razy byłem cięty robiono mi usg i nic ropa jak leciała tak leci.Ostatni raz byłem cięty 2 miesiące temu po 2 tygodniach chorobowego niby rana się zagoiła ale po 3 dniach znowu zaczeła się robić góla z ropą która pękła i zaczeła się wydobywać ropa ten stan trwa do dnia dzisiejszego ropa sie cały czas sączy. Do lekaża już nie idę bo stwierdziła że to normalne ale dla mnie to nienormalne że ta ropa cały czas mi leci.Proszę coś poradzić bo już nie wiem co mam robić stosowałem rumianek piłem i przykładałem na ranę troszkę pomagał ale nie powstrzymał ropy.Ja już nie wiem co mam robić.Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz pozdrawiam Andrzej Sudoł

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Andrzeju,
ze względu na szczególną Pana sytuację, trochę wbrew ogólnie przyjętemu zwyczajowi podczas konsultacji w celu definitywnego zagojenia długotrwale sączącej rany zalecam Panu:
Transfer Factor Classic w dawce: przez pierwsze 2 tygodnie 3x4 kapsułki, a następnie przez miesiąc 3x2 kapsułki.
Jest to lek naturalny amerykańskiej firmy 4Life Research produkowany z siary bydlęcej, zawierający czynniki zwiekszające ogólna odporność organizmu. Niestety nie ma go w aptekach ani w innych sklepach tylko albo w marketingu sieciowym albo w Internecie.
Miejscowo na ranę proponuję stosowanie 7 lub 10% EEP (etanolowy ekstrakt propolisu). Ten lek bywa zarówno w aptekach, jak i w sklepach zielarskich i pszczelarskich. Jest duża szansa na dosyć szybkie zagojenie sie tej bardzo trudnej rany.
Życzę sukcesów,
Serdecznie Pana pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29