Problemy z kostką - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Problemy z kostką

Mam 30 lat i 12 dni temu stanąłem źle na nodze i poczułem silny ból w kostce-i nie mogłem stanąc na niej bo odczuwałem ból-kłucie od pięty w górę,a poza tym nie mogłem nią ruszac w żadnej płaszczyźnie odczuwając silny ból.Po 2 dniach zrobiłem zdjęcie rentgenowskie i nie wykazało złamania ani pęknięcia. Po konsultacji z lekarzem(dodaję,że nie jest to polski lekarz bo przebywam na bałkanach) stwierdził,że chrząstka oddzieliła się od kości i to powoduje ból.Nie usztywnił mi nogi tylko kazał nie satwac przez tydzień na nią,a potem delikatnie przy kulach zacząc na nią stawac. Stając na nogę nie czuje bólu(kłucia)ale tylko jeżeli stanę delikatnie i bez ruchu stawu skokowego bo to mnie boli. Czy taka diagnoza bez rezonansu może byc słuszna?Ruchomośc nogi jest ograniczona z uwagi na ból i nie bardzo czuję poprawę.Niestety kolejny raz juz nie mogę udac się do lekarza.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Tomku,
domyślam się, że tam gdzie Pan przebywa są ograniczone możliwości diagnostyki instrumentalnej. Chrząstek na zwykłym zdjęciu rentgenowskim co prawda nie widać, ale jest mało prawdopodobne zerwanie chrząstki stawowej, a raczej chodzi o uszkodzenie torebki stawowej. Szkoda, że nie pisze Pan czy w okolicy urazu pojawił się obrzęk i zasinienie.

Wstępnie proponuję zabandażować stopę i dolną część podudzia opaską elastyczną i przez okres 7-10 dni nie obciążać nogi, a jedynie wykonywać ćwiczenia izometryczne. Po tym czasie okaże się, czy zajdzie potrzeba nowocześniejszej diagnostyki instrumentalnej.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52