Problemy ze stawami jak również "kości". - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Problemy ze stawami jak również "kości".

Witam serdecznie Panie Doktorze.
Od kilkunastu lat mam 2 stadium boreliozy - postać stawową która osłabiła mi kolana. IGG oraz IGM skaczą pomiędzy wysokimi a bardzo wysokimi - na początku byłem leczony antybiotykiem przez ok. 1 m-c. Dodatkowo rok temu spadłem z wysokości w skutek czego miałem kompresyjne złamanie obu kości piętowych. Stawy kolanowe - w związku z bólem po boreliozie nie były badane.
Obecnie odczuwam codziennie bule od kolan w dół. Do pracy jeżdżę samochodem ale załamałem się kiedy przez 7 dni uczęszczałem komunikacją miejską. Po 1 dniu bóle nasiliły się - myślałem że po prostu nie przywykłem do komunikacji jednak z dnia na dzień było co raz gorzej. Nawet po spacerze ok. 2 godzinowym z synem ból jest bardzo mocny (nie jest łatwo go sprecyzować gdzyż przyzwyczaiłem się do bólu stawów kolanowych).
Nie wiem do jakich specjalistów można się udać aby sprawdzić dokładnie co można dalej z tym zrobić. Obawiam się, że jak całkowicie odpuszę jakieś ewentualne rehabilitacje za 10 lat mogę nie wstać.
Bardzo proszę o skierowanie (nie na piśmie) do odpowiednich specjalistów bądź może Pan Doktor będzie mógł coś wiecej na to poradzić po wizycie.
Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Januszu,
sądzę, że najwłaściwszą w Pana przypadku byłaby konsultacja u lekarza, doświadczonego specjalisty rehabilitacji, który jednocześnie zamiast antybiotyków ma doświadczenie w stosowaniu suplementów diety typu Transfer Factor. Poza właściwościami przeciwbakteryjnymi działają one przeciwgrzybiczo, przeciwalergicznie a częściowo także przeciwwirusowo (na wypadek gdyby znowu chciano Panu zastosować kolejny antybiotyk). Innymi metodami leczenia, które mają szanse poprawić Pana samopoczucie i zmniejszyć dolegliwości bólowe są akupunktura i terapia manualna. W Polsce mamy kilku specjalistów rehabilitacji, którzy te metody stosują. Ich konsultacja byłaby dla Pana wyjściem optymalnym.
Życzę powodzenia w leczeniu
serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27